fbpx

עולים קומה. הדור החדש של ציפויי האפוקסי כבר כאן והוא עמיד ויצירתי במיוחד

הקאמבק של הבטון הוא גם הפריצה הגדולה של ציפויי האפוקסי. מחניונים, מוסכים ומבני תעשייה האפוקסי יוצא בשנים האחרונות ליותר ויותר בתי מגורים, משרדים ומקומות בילוי. למה? כי הוא גם נקי, גם עמיד וגם יצירתי.


תור האפוקסי כבר כאן: מתעשייה ועד מגורים – עוד ועוד רצפות זוכות בשנים האחרונות לציפוי אפוקסי. בין הסיבות לפופולאריות החדשה של האפוקסי צריך לציין את הקאמבק של הבטון באדריכלות, בעיצוב פנים, בעיצוב תעשייתי, אפילו בטקסטיל. אחרי שנים שהבטון נתפס כחומר קר ומנוכר, הוא שב למעמדו הקודם כחומר גולמי וחשוף – כמו אבן ומתכת.

"בטון הוא חומר שסופג מים, שמן ולכלוך", מסביר ליאור מלכה, מנהל תחום רצפות בטמבור. "הוא גם נשחק בקלות, בניגוד לדימוי שלו כחומר חזק. האפוקסי מגן על הבטון. האפוקסי עמיד עד כדי כך, שאם ננסה להפריד ביניהם לאחר הציפוי – האפוקסי יעמוד בזה אבל הבטון יישבר. חוץ מזה, את האפוקסי קל לנקות. על בטון חשוף אי אפשר פשוט לשפוך דלי מים ולגרוף עם מגב".

לפני שחדר לשוק המגורים והמסחר, האפוקסי היה מוכר בעיקר ממבני תעשייה. "אני 12 שנה בתחום", אומר מלכה, "והוא רק הולך וגדל כל הזמן. מאחר שרשויות איכות הסביבה הולכות ומחמירות את התקנים למניעת חלחול של רעלים למי התהום, אנחנו רואים יותר ויותר מבנים כמו מוסכים עם רצפת אפוקסי. אבל יש לאפוקסי תכונות רבות אחרות שמשמשות מבני תעשייה. אם מפעל עובד עם מלגזות על מרצפות רגילות הן עלולות להישבר ואז לתקוע את המלגזה. ואילו במפעלים לאלקטרוניקה הדרישה היא לאפוקסי מוליך, כלומר לאפוקסי אנטי-סטטי. ולמפעלים עם חומצות יש לנו אפוקסי אנטי-חומצתי. כל ציפוי אפוקסי והייחוד השימושי שלו".

לגבי הזיהוי המיידי עם חניונים תת-קרקעיים, מלכה מספר שהרעיון המקורי היה למשוך אנשים לחנות בקומות התחתונות. "היו צריכים להראות להם שזה יפה", הוא צוחק, "אז הלכו על רצפת אפוקסי צבעונית. אף אחד לא היה יורד עם האוטו לקומה מינוס חמש מבטון חשוף. יתרון נוסף של האפוקסי הוא בתאורה. אם יש לי רצפת אפוקסי בגוון בהיר, היא חוסכת לי 20% מהצורך בתאורה – עוד יתרון לחניונים, ובכלל".

בשנים האחרונות, כאמור, האפוקסי יוצא מהחניונים והמוסכים ומתפשט גם למבני מגורים ועסקים. "עם אפוקסי אפשר להשתמש בגרפיקה", מסביר מלכה. "למשל, אם אני רוצה רצפה עם הציור של הלוגו של החברה שלי, עם אפוקסי זה לא סיפור יקר במיוחד. או מועדוני ריקודים שרוצים רצפה שחורה עם אפוקסי נצנצים, הולוגרמה או שברי מראה. עם אפוקסי קל וזול לשחק".

לגבי העבודה עם הלקוחות, מלכה אומר שרוב העבודה היא תיאום הציפיות והבנת הצרכים. "אנחנו עובדים עם כולם, בכל הרמות. מבריכות שחייה ועד מנחתי מסוקים על בתי חולים. אבל קודם כל אנחנו באים ובודקים מה גורמי השחיקה של הרצפה. ההכנות הן 70% מההצלחה של הפרויקט. המוצרים הם בדרך כלל אותם מוצרים, אבל התפירה המקצועית היא כל העניין. אפשר לצפות בחצי מילימטר ואפשר בעשרה מילימטר. צריך להבין איזה שימוש יעשו ברצפה הזאת. אנחנו מתאימים את המערכת לכל לקוח, ואחר כך מוציאים ללקוח מפרט מסודר של תחזוקה וניקיון האפוקסי. עד לרמת ה-pH של הסבון".

המומחיות שלנו לשרותכם- לייעוץ וליווי מקצועי בתחום רצפות האפוקסי צרו קשר עם ליאור מלכה בטלפון: 054-673-7614
LiorM@tambour.co.il


ההרשמה לסדנה הקרובה הסתיימה ואנו מודים לכל הנרשמים הרבים.
מועד נוסף לסדנה בנושא מערכות ציפוי אפוקסי לרצפות בבית טמבור יפורסם בקרוב.


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

לוגו של חברת טמבור - קישור לעמוד הבית

כניסה למערכת

אין לך עדיין חשבון?
לחצ/י כאן כדי להירשם