fbpx

תתחדשו! לפני שאתם מתחילים בצביעה עצמה, חשוב להכין את החדר לצביעה. כסו את השקעים, המתגים והפאנלים במסקינגטייפ (דבק נייר), כדי למנוע מהצבע לטפטף עליהם ופרשו על הרצפה ניירות או ניילונים שיגנו עליה. לגבי הצביעה עצמה, אם אתם מתכננים לצבוע את הקיר שוב בצבע סיד, אתם יכולים פשוט לצבוע אותו ישירות. *טיפ מהמקצוענים של טמבור: בשלב הכנת הקיר, לפני שאתם מדביקים את המסקינגטייפ לקיר, כדאי להדביק אותו על חתיכת בד, כדי להחליש מעט את הדבק ולהקל את ההסרה אחר כך.  

אם אתם רוצים לצבוע על צבע הסיד הקיים בצבע מסדרת סופרקריל, חשוב קודם ליישם על הקיר שכבה של חומר מקשר שנקרא בונדרול סופר. אחר כך עומדות בפניכם 2 אפשרויות - א. לקבלת קיר חלק במיוחד, יישמו שכבה אחת של שפכטל, אחר כך שכבה נוספת של בונדרול סופר ואז צבעו בצבע אקרילי. ב. אם הקיר מספיק ישר, אתם יכולים לצבוע ישירות 3-2 שכבות של סופרקריל.

הכל תלוי במצב הצבע הקיים. אם הצבע מתקלף בחלק מהמקומות, צבעו קודם כל שכבה של בונדרול סופר. אם התשתית לא ישרה וחלקה, השתמשו בחומר שנקרא מג'יק בונד סופר להחלקת המשטח (לשימוש על קירות פנימיים בלבד). אחר כך צבעו שכבה של בונדרול סופר. חכו לייבוש מלא וצבעו 3-2 שכבות של סופרקריל. אם הצבע הישן לא מתקלף, אתם יכולים לצבוע ישירות עליו 3-2 שכבות של צבע מסדרת סופרקריל. שיפוץ נעים ובהצלחה!  

אם הקיר המיועד צבוע בצבע אקרילי והוא במצב טוב ולא מתקלף, אין בעיה פשוט לצבוע עם צבע האפקט ישירות על הקיר. אם הקיר הקיים צבוע בצבע סיד, צובעים שכבה אחת של צבע יסוד בונדול סופר, שמשמש כחומר מקשר. אחר כך שכבה של צבע אקרילי ממשפחת סופרקריל, ואז אפשר לצבוע עם צבע האפקט. אם הקיר צבוע בצבע אקרילי, אבל חלקים ממנו התקלפו, מסירים קודם את הצבע המתקלף בעזרת שפכטל. מיישמים על הקיר קלסימו, שמיועד לתיקון קירות (כאן אפשר לראות בדיוק את שלבי היישום של הקלסימו). אחרי הקלסימו צובעים שכבה של צבע היסוד בונדרול סופר, אחר כך שכבה של צבע אקרילי ממשפחת סופרקריל ולבסוף אפשר לצבוע את הקיר בצבע האפקט הרצוי.

תיקון חורים בקירות מבצעים באמצעות חומר שנקרא קלסימו X. מנקים את הקיר מאבק, מערבבים בקערה במשך דקה אבקת קלסימו עם מים ביחס של 2 מנות קלסימו על כל מנת מים. מחכים חצי דקה ומערבבים שוב למשך חצי דקה. סותמים את החורים עם תערובת הקלסימו בעזרת שפכטל. אחרי הייבוש, מחליקים את הקיר עם נייר לטש, מיישמים שכבה של צבע בונדרול סופר (חומר שמקשר בין הקלסימו לבין הצבע שיבוא אחר כך) ואז צובעים עם צבע אקרילי ממשפחת סופרקריל.

כשהקיר צבוע בצבע עם אפקט או טקסטורה, צריך להחליק את הקיר לפני הצביעה בצבע אקרילי רגיל. להחלקה כזו משתמשים בשפכטל מסוג מג'יק בונד סופר. מג'יק בונד מגיע מוכן לשימוש, מערבבים אותו מעט ומתחילים לעבוד – מיישמים על הקיר בעזרת שפכטל בשכבה דקה. אם יש צורך, אפשר ליישם עד 3 שכבות, רק ודאו שעובי כל השכבות לא עולה על 1.5 מ"מ. אחרי ייבוש מחליקים עם נייר לטש עדין. לאחר הליטוש צובעים שכבה של חומר מקשר שנקרא בונדרול סופר. אחרי ייבוש הבונדרול, צובעים בצבע אקרילי ממשפחת סופרקריל.

אם יש לכם עובש ופטריות על הקיר, חשוב להבין ממה הם נובעים, כדי לוודא שהם לא יתפתחו שוב אחרי הטיפול. לרוב עובש ופטריות מתפתחים כתוצאה מנזילה, עיבוי (הפרשי טמפרטורה בין פנים לחוץ) או חוסר אוורור, שיוצרים לחות גבוהה בבית. אחרי שטיפלתם בגורם להתפתחות העובש, יש לחטא ולנקות את האזור. אנחנו ממליצים להשתמש בתמיסת פונגיצ'ק, שמחטאת ומנקה את האזור. אחרי הניקוי, תוכלו לצבוע את הקיר בצבע הרצוי. בחדרים לחים (כמו אמבטיה) או חדרים לא מאווררים, כדאי להשתמש בצבע סופרקריל אקרינול – צבע ממשפחת סופרקריל, שמכיל גם חומרים למניעת התפתחות של עובש ופטריות.

כדי להפוך קיר רגיל לקיר מגנטי, משתמשים בצבע מגנטי, שהוא צבע בגוון אפור כהה, שאפשר להצמיד אליו מגנטים. לפני שצובעים בצבע המגנטי, צריך להבין מה הצבע הקיים על הקיר. אם הקיר שלכם הוא קיר שצבוע בצבע אקרילי ומצבו טוב, ללא קילופים, אפשר לצבוע ישירות עליו בצבע המגנטי. חשוב לצבוע 3 עד 4 שכבות לפחות. אם הקיר צבוע בצבע סיד, צבעו קודם שכבה של צבע יסוד שנקרא בונדרול סופר, אחר כך צבע אקרילי ממשפחת סופרקריל ואז לפחות3 עד 4 שכבות של הצבע המגנטי. * טיפ מהמקצוענים של טמבור: לא חייבים להשאיר את הקיר המגנטי בצבע האפור של הצבע המגנטי. אפשר לצבוע עליו 2 שכבות נוספות של צבע ממשפחת סופרקריל בכל גוון רצוי וליהנות מקיר מגנטי בכל צבע שתרצו.

אם הקיר הקיים צבוע כבר בצבע מגנטי, אפשר לצבוע עליו 2 שכבות לכה ורנית מט שקופה על בסיס מים. התוצאה המתקבלת היא קיר שאפשר לצייר עליו בגירים. אם אין צבע מגנטי על הקיר, צובעים את הקיר בצבע יסוד שנקרא בונדרול סופר ואז בצבע פוליאור ללוחות בית ספר, צבע ייחודי בגוון ירוק.

לטמבור יש 3 מניפות גוונים: 1. מניפת לגעת בצבע – זו המניפה העיקרית שלנו, שמכילה כ-1,650 גוונים. אפשר לראות את כל גוני המניפה באתר טמבור. ניתן להשתמש במניפה הזו כדי לגוון בכל מכונת גיוון (בהתאם למוצר, כמובן). 2. מניפת ספקטרום – מניפה עם כ-1,140 גוונים. אפשר למצוא את המניפה בבית טמבור ובטמבוריות נבחרות ברחבי הארץ. אפשר להשתמש במניפה כדי לגוון בכל מכונת גיוון (בהתאם למוצר). 3. מניפת ראל – מניפת גוונים בין-לאומית עם 212 גוונים, שמשמשת בעיקר לתעשיה. אפשר לראות את הגוונים באתר. אפשר להשתמש במניפה כדי לגוון בכל מכונת גיוון (בהתאם למוצר).

לכל מניפה יש סדר בסיסי פנימי, שאם רק נתייחס אליו, נוכל כבר להתחיל לאבחן גוונים ביתר פשטות. מסודרת בחלוקה לגוונים בהירים ואז לחלוקה פנימית של צבעים. אדומים, כתומים, צהובים, ירוקים, כחולים, סגולים וניטרליים. בתוך כל חלוקה מסתתרת תת חלוקה מהותית. לדוגמה: מניפת טמבור לצורך הדוגמה נתמקד בכחולים. תת החלוקה הפנימית היא לקשתות צבעים חוזרות. מתכלת טורקיז ועד לתכלת סגלגל, ושוב ושוב. כך שבתוך קטגוריית הכחולים יש בעצם חמש קשתות חוזרות. ההבדל ביניהן הוא שהן הולכות ונהיות עכורות. כלומר הקשת הראשונה היא הזרחנית ביותר, יש בה גוונים שיש בהם יותר אור והקשת האחרונה של גוונים שיש בהם יותר שחור, יותר "מעושנים". כלומר כל קשת הולכת ונהיית פחות זרחנית ויותר מעושנת מקודמתה.

תחילה הסירו את קצוות הסדק הרופפות ונקו היטב את פנים הסדק. מלאו את הסדק בקלסימו. שימו לב שאתם דוחסים היטב את התערובת לתוך הסדק וממלאים את כולו, ולא רק את פני השטח. אחרי מילוי הסדק, הקפידו להחליק אותו ולהסיר את עודפי החומר כשהוא עדיין רטוב, כי לאחר הייבוש לא ניתן להסירו. חכו לייבוש מלא של התערובת בסדקים. שייפו את הקיר בנייר לטש עד למרקם אחיד של הקיר. לאחר מכן יישמו שכבה אחת של בונדרול בעזרת מברשת או רולר וחכו לייבוש מלא. צבעו את הקיר עם הסדק המתוקן בצבע הקיים של הקיר. השתמשו בצבע אקרילי מסוג סופרקריל. סדקים מבניים בקירות פנים וחוץ (סדקים גדולים ורחבים מ- 5 מ"מ ומעלה): יש להיוועץ עם מהנדס קונסטרוקציה להמשך טיפול.

כדי ליישם שליכט אקרילי חדש על טיח שחור, קודם כל מיישמים שכבה של יסוד לשליכט אקרילי או יסוד קושר לרב גמיש בגוון של השליכט. אחרי שכבת היסוד מיישמים את השליכט על הקיר כשכבה מיישרת ומחכים 10 דקות. אחרי 10 דקות מורידים שאריות שליכט מיותרות ומתחילים לעבור על הקיר עם המאלג' כדי ליצור את המרקם הרצוי. *טיפ מהמקצוענים של טמבור: חשוב להקפיד לבצע את העבודה ברציפות, בלי עצירות או תיקונים.

לפני יישום שליכט מינרלי על טיח שחור חשוב לבצע אשפרה לפחות 3 שעות לפני תחילת העבודה. אחר כך מיישמים שליכט באמצעות מאלג' נירוסטה. הקפידו להדק את השליכט בזמן היישום ולהוריד עודפי חומר. אחרי יישום השליכט, יוצרים את הטקסטורה - עוברים על החומר בתנועות סיבוביות באמצעות מאלג' פלסטיק, שמרטיבים מדי פעם, או מאלג' נירוסטה. חשוב לא ליישם שליכט מינרלי בתנאים של שמש ישירה או כפור שעלול להגיע לפני הייבוש הסופי. עבדו ברציפות, ללא עצירות או תיקונים.

מומלץ לא ליישם שליכט מינרלי על תשתית אקרילית בקירות חיצוניים. אם יש תשתית אקרילית יציבה, בלי קילופים או תיקונים למיניהם, אפשר ליישם עליה שליכט אקרילי. לפני השליכט, נקו את הקיר מאבק ולכלוכים וצבעו שכבה של יסוד קושר על בסיס מים (פריימר חוץ) או יסוד קושר לרב גמיש. הקפידו לבחור ביסוד בגוון השליכט הנבחר. אחרי יישום היסוד, מיישמים את השליכט על הקיר כשכבה מיישרת. מחכים 10 דקות, מורידים שאריות שליכט מיותרות ועוברים עם המאלג' על הקיר כדי ליצור את הטקסטורה הרצויה. הקפידו לעבור ברציפות, ללא עצירות או תיקונים.

לפני יישום שליכט על מתכת מגולוונת, נקו היטב את פני השטח מאבק ולכלוך. אחר כך יישמו על פני השטח גלווקוט, חומר יסוד שמתחבר למתכת מגולוונת. מכאן עומדות בפניכם 2 אפשרויות: 1. אם השליכט הנבחר הוא ברמת גרעון נמוכה, מדללים אותו ב-30% מים, מיישמים אותו כשכבת ביניים ואז מיישמים את השליכט כשכבה מיישרת. מחכים 10 דקות, מקפידים להוריד מהקיר שאריות שליכט ואז עוברים על הקיר עם המאלג' ויוצרים את הטקסטורה. הקפידו לעבוד ברציפות, בלי עצירות או תיקונים.

אם אתם רוצים לחדש שליכט קיים, חשוב לבדוק קודם באיזה שליכט מדובר ומה המצב שלו. אם השליכט הקיים הוא שליכט אקרילי תקין, ללא קילופים או סדקים, מנקים אותו מאבק ולכלוך, מיישמים יסוד קושר לרב גמיש או פריימר חוץ וצובעים מעל בצבע סופרקריל מ.ד בגוון הרצוי, מדולל בכ-10%-20%. אם השליכט הקיים הוא שליכט מינרלי במצב יציב, יישמו שכבה נוספת של שליכט מינרלי בגוון הנבחר באמצעות מאלג' נירוסטה. הקפידו להדק את השליכט לקיר בעת היישום ולהוריד עודפי חומר. אחר כך עברו על החומר בתנועות סיבוביות עם מאלג' פלסטיק שמרטיבים מדי פעם או מאלג' נירוסטה, כדי ליצור את הטקסטורה הרצויה. הקפידו לא ליישם שליכט מינרלי בתנאים של שמש ישירה או כפור שצפוי לפני הייבוש הסופי של השליכט, ועבדו ברציפות, בלי עצירות או תיקונים.

לפני צביעה של קירות מבטון או טיח צמנטי, יש לחכות 30 יום לפחות אחרי האשפרה. אם התשתית יציבה וחזקה, והסביבה היא לא סביבה ימית או תעשייתית, אפשר ליישם ישירות 2 שכבות של צבע סופרקריל מ.ד. אם רוצים לצבוע בצבע גמיש, בעל יכולת גישור על סדקים על 2 מ"מ, מיישמים קודם יסוד קושר לרב גמיש ואז צובעים בצבע רב גמיש בגוון הרצוי. במרקמים גסים אפשר ליישם את הצבע רק בהתזה. אם התשתית היא חלשה ופריכה או שמדובר באזור תעשייתי או קרוב לים, יישמו קודם יסוד קושר לרב גמיש ואחר כך את המערכת הרצויה – סופרקריל מ.ד או צבע רב גמיש.

קיר שצבוע בצבע רב גמיש מומלץ לחדש בשכבה נוספת של רב גמיש. נקו את הקירות מלכלוך ואבק ויישמו שכבה של יסוד קושר לרב גמיש. אחרי יישום היסוד, צבעו ברב גמיש 10 (בעל מרקם חלק) בגוון הרצוי. * טיפ מהמקצוענים של טמבור: אם לא עברו 3-2 שנים מאז הצביעה, אפשר ליישם את הצבע ישירות ללא היסוד.

כדי לצבוע מחדש קיר חוץ שצבוע בצבע אקרילי, נקו קודם כל את פני השטח מאבק ולכלוכים ואז יישמו על הקיר יסוד קושר לרב גמיש. אחרי יישום היסוד, צבעו 2 שכבות של סופרקריל מ.ד בגוון הרצוי. אם יש סדקים בקיר, רצוי לטפל בסדקים לפני הצביעה ולצבוע אחר כך בצבע רב גמיש.

תחילה הסירו את קצוות הסדק הרופפות ונקו היטב את פנים הסדק. אם הסדקים הם ברוחב של 2 מ"מ לכל היותר, הרחיבו את הסדק (עד מקסימום 5 מ"מ) ויישמו בתוך הסדק וכ-10 ס"מ מסביבו יסוד קושר לרב גמיש. אחר כך מלאו את הסדק בחומר שנקרא מילוי גמיש. הקפידו להחליק אותו ולהסיר את עודפי החומר כשהוא עדיין רטוב, כי לאחר הייבוש הוא לא ניתן לשיוף. לאחר המתנה של 24 שעות, יישמו שכבה נוספת של יסוד קושר לרב גמיש וצבעו את הקיר ברב גמיש במרקם הרצוי או יישמו שליכט אקרילי. מומלץ לא להשתמש בצבע אקרילי או בטייחים מינרלים. סדקים מבניים בקירות פנים וחוץ (סדקים גדולים ורחבים מ- 5 מ"מ ומעלה): יש להיוועץ עם מהנדס קונסטרוקציה להמשך טיפול.

אם מדובר ברעפים לא צבועים, נקו אותם מאבק ולכלוך. יישמו עליהם יסוד קושר לרב גמיש וצבעו מעל 2 שכבות של סופרקריל מ.ד בגוון הרצוי.

תלוי איך אתם רוצים שהתוצאה הסופית תיראה. אתם יכולים לבחור בין צבע אטום לבין לכה חצי שקופה או שקופה, שדרכה רואים את המרקם של העץ. קחו בחשבון שעל לכה חצי שקופה אפשר לצבוע בהמשך שוב בצבע אטום, אבל עץ שצבוע בצבע אטום לא ניתן לצבוע בלכה חצי שקופה, אלא רק בצבע אטום. בנוסף, אם יש צורך לבצע תיקונים בעץ לפני הצביעה, אי אפשר לצבוע אחר כך בלכה שקופה או חצי שקופה. אחרי שהחלטתם באיזה איך לצבוע, שייפו את העץ ונקו אותו היטב מאבק ולכלוך. אם בחרתם בצבע אטום, השתמשו בפוליאור. אם אתם רוצים שאפשר יהיה לראות את המרקם של העץ אחרי הצביעה, השתמשו בוורנית.

אם יש פריטי עץ שרוצים לחדש, אבל לא יודעים באיזה צבע הם צבועים, צריך לשייף היטב את פני השטח לפני הצביעה ולנקות מאבק ולכלוכים. אחרי שהפריטים נקיים, צבעו שכבה של צבע בסיס שנקרא יסוד רב שימושי ועליו לצבוע לפחות 2 שכבות של צבע פוליאור על בסיס מים. במצב כזה לא מומלץ להשתמש בלכה שקופה או חצי שקופה. אם אתם מעדיפים להשתמש בצבע סינתטי, צבעו את הפריטים ב-2 שכבות של פוליאור על בסיס ממס או סופרלק על בסיס ממס.

אם יש פגמים או חורים בפריטי עץ שנמצאים בפנים הבית, השתמשו במרק 2000 כדי לתקן אותם (כאן תמצאו פירוט של שלבי היישום). אפשר להשתמש גם במרק PVA כדי לתקן פגמים בפריטי עץ שנמצאים בפנים או מחוץ לבית (כאן תוכלו למצוא את כל שלבי היישום). אחרי יישום המרק, צבעו בצבע בסיס שנקרא יסוד רב שימושי ואחר כך צבעו בצבע עליון אטום אתם יכולים לבחור להשתמש בפוליאור או בסופרלק.

כן! אפשר בהחלט לצבוע גם פורמייקה. השלבים הבאים יעזרו לכם לחדש כל פריט פורמייקה שתרצו – שייפו את פני השטח באמצעות מלטשת ונקו היטב מאבק ולכלוך. אחרי שהפריט נקי, צבעו שכבת בסיס של צבע יסוד רב שימושי על בסיס מים. מעל צבע היסוד צבעו פוליאור על בסיס מים בכל גוון רצוי, ויש לכם פריט פורמייקה יפה ומחודש. אפשר להשתמש גם בצבע יסוד רב שימושי על בסיס ממס ואחריו לצבוע פוליאור או סופרלק על בסיס ממס, או להשתמש בצבע המרטון על בסיס מים.

דלת פלדלת היא דלת שבהיקף שלה יש רצועת גומי. בתהליך הצביעה, חשוב לבחור בחומרי צביעה שלא יפגעו בגומיה או לוודא שהחומרים לא נוגעים בגומיה. לפני הצביעה, נקו את הדלת מלכלוך ושומנים ושייפו אותה מעט. אם אתם מוודאים שלא יהיה מגע בין החומרים לבין הגומיה, תוכלו לצבוע ישירות על הדלת עם צבע המרטון על בסיס מים בגוון הרצוי. אם אתם חוששים לפגוע ברצועת הגומי, צבעו את הדלת בחומרים שלא יפגעו בגומיה – שכבת בסיס של צבע יסוד רב שימושי על בסיס מים ומעליה פוליאור על בסיס מים בכל גוון רצוי.

כדי ליהנות מדק מחודש בקיץ, חשוב קודם להבין איזו שכבת מגן יש על הדק עכשיו. אם מדובר בשמן לדק, שייפו את פני השטח ונקו את הדק מלכלוך ושומנים. אפשר להשתמש גם במכין דק – חומר שמסיר שמן ולכות ממשטחי דק. אחרי הסרת שכבת המגן הקודמת, תוכלו ליישם על המשטח שמן לדק. אם על המשטח שלכם יש שכבה של לכה ואתם רוצים לחדש עם שמן לדק, חשוב להסיר היטב את כל הלכה מהעץ, אחרת השמן לא ייספג, והדק שלכם יישאר דביק. אפשר להסיר את הלכה באמצעות מכונת לטש או נייר ליטוש או בעזרת מכין דק. אחרי הסרת הלכה, נקו היטב את המשטח ויישמו עליו שמן לדק. * טיפ מהמקצוענים של טמבור: כמות השמן לדק הנדרשת תלויה ברמת הספיגה של העץ, ובסופו של דבר השמן נספג בעץ. זכרו שמומלץ לחדש את הדק כל חצי שנה, כדי לשמור על העץ במצב טוב.

בהיקף הדלת של הממ"ד יש גומיה, שחשוב להגן עליה כשצובעים את הדלת או את המשקופים, לכן נשתמש בחומרים שלא פוגעים בגומיה או שנוודא שהגומיה מוגנת היטב בזמן הצביעה. לפני שמתחילים לצבוע, שייפו מעט את השטח שמיועד לצביעה ונקו מלכלוך ושומנים. אפשר לצבוע בחומרים שלא יפגעו בגומיה – שכבת בסיס של יסוד רב שימושי על בסיס מים ועליה פוליאור על בסיס מים בכל גוון שתרצו. אם אתם רוצים לקצר תהליכים, תוכלו לצבוע ישירות את הדלת והמשקופים בצבע המרטון על בסיס ממס, אבל חשוב שתוודאו שאתם מגנים על הגומיה בצורה מושלמת.

כדי לצבוע מתכת מגולוונת, קודם כל שייפו היטב את הפריטים עד להסרת הברק ונקו היטב את פני השטח מלכלוך ואבק. אחרי השיוף והניקיון אפשר לצבוע ישירות על המתכת המגולוונת בצבע המרטון על בסיס מים או על בסיס ממס.

כניסה למערכת


התחברות בעזרת שם משתמש וסיסמה

ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת