היופי מתחיל מבחוץ – המדריך המלא לכל סוגי השליכט

הנראות החיצונית של הבית חשובה לא פחות מעיצוב החלל הפנימי, אחרי הכול מדובר בכרטיס הכניסה לבית שלנו. אז מהם סוגי השליכט הטרנדיים ביותר שאתם חייבים להכיר? ומהם הטיפים שיבטיחו לכם יישום איכותי ועמידות לשנים רבות? לפניכם המדריך המלא לכל סוגי ציפויי החוץ:

עד לפני שני עשורים, כמעט ולא היו שיקולים בקשר לצביעת הקירות החיצוניים של הבית – הבחירה הייתה בין ‘שפריץ’ לצבע חלק. אך במהלך השנים תחום ציפויי החוץ התפתח והפתרונות הפכו למתקדמים ומגוונים יותר, וכיום ניתן למצוא מגוון סוגי חומרים, טקסטורות וגוונים. אספנו עבורכם את הטרנדים הלוהטים והציפויים הפופולאריים ביותר בשוק, יחד עם טיפים מועילים שיבטיחו לכם שיפוץ מוצלח ובית מרשים מבפנים ומבחוץ.

טיח ערבה TA310

הכוכב הבלתי מעורער של ציפויי החוץ - השליכט

החומר שכבש את עולם ציפויי החוץ בשנים האחרונות הוא השליכט – גימור דקורטיבי שנותן לבית את המראה הסופי שלו, באמצעות מגוון טקסטורות וגוונים. שליכט הוא השכבה השלישית והאחרונה בתהליך יישום ציפוי החוץ, המגנה על הקירות מרטיבות. השליכט גם מגן על קירות הבית מתנאי מזג האוויר, מפגין גמישות רבה ויכול לגשר על סדקים נימיים (עד 1 מ”מ) שנוצרו בקיר החיצוני.

שליכט אקרילי צבעוני - האופציה הפופולארית ביותר

השליכט הצבעוני של טמבור הוא ציפוי אקרילי לקירות חיצוניים, והמוצר הפופולארי ביותר בישראל לציפוי חוץ בשנים האחרונות. הפופולאריות של השליכט הצבעוני נובעת בעיקר מהעמידות הגבוהה מול פגעי מזג האוויר הישראלי והיכולת לגשר על סדקים בקיר, תוך שמירה על נראות עיצובית מרשימה ואחידות גוון לאורך זמן. לשליכט הצבעוני מראה כפרי ייחודי ויפהפה, במגוון טקסטורות ומרקמים. ה’צבעוניות’ של השליכט הצבעוני מתבטאת בעובדה כי ניתן להשיג אותו בכל הגוונים של מניפת הצבעים של טמבור. השליכט הצבעוני כולל תו תקן גמישות 1731, המבטיח גישור על סדקים נימיים ברוחב של עד 1 מ”מ.

שליכט אקרילי חיצוני TM70

שליכט מינרלי - מראה טבעי ואותנטי

האפשרות הנפוצה השנייה, לצד שליכט אקרילי, היא שליכט מינרלי, המבוסס על חומרים טבעיים שנותנים לו מראה טבעי במיוחד. השליכט המינרלי מאפשר לקירות “לנשום” וכך הוא מקטין את כליאת האדים והלחות בתוך הבית.

סוגי השליכט המינרלי הפופולאריים הם ערבה, טיח אבקתי צמנטי במראה טבעי של בטון ואבן, ורוקה, שליכט מינרלי רטוב, המראה עמידות גבוהה למזג האוויר ומונע הצטברות של עובש ופטריות בתוך הקיר. שני הסוגים מגיעים במגוון של 10 גוונים ייחודיים בעלי אופי כפרי.

טיח ערבה מוחלק

שליכט טרנו – הטוב מכל העולמות

 שליכט טרנו הוא החידוש האחרון בתחום השליכטים, כך שאם אתם מתכננים בניית בית או שיפוץ, כדאי לכם להכיר אותו. מדובר בשליכט צבעוני שמשלב את היתרונות המנצחים של שליכט אקרילי, כמו קלות, נוחות עבודה ועמידות, יחד עם מראה אותנטי המאפיין את השליכט המינרלי. התוצאה מהממת: קיר מחוספס קלות עם חריצים מעודנים ומעוגלים, המשווים לו מראה ייחודי. טרנו מגיע במגוון רחב של גוונים ובמרקם גס או בינוני.

שליכט אקרילי טרנו 50

רב גמיש - הפתרון הגמיש שיסגור לכם את הסדקים ביעילות

‘רב גמיש’ של טמבור הוא ציפוי אקרילי גמיש, מהווה חלופה לשליכט הצבעוני והמינרלי, אשר מגיע במגוון גימורים דקורטיביים ומרקמים עדינים ועד גסים. היתרון הגדול שלו, כפי שאפשר להבין משמו, הוא הגמישות הרבה שלו – ל’רב גמיש’ גמישות כפולה משל השליכט האקרילי (מאפשר סגירת סדקים של עד 2 מ”מ), מה שהופך אותו לשכבת ההגנה המומלצת לכל מי רוצה לשים דגש על עמידות הקירות החיצוניים לשנים רבות.

שליכט אקרילי TM10

סופרקריל מ.ד – למי שמעדיף צבע על פני שליכט

למי שמעדיף צבע במקום שליכט, ההמלצה היא לחבור לסופרקריל מ.ד, צבע במרקם חלק עם גימור ברק מט. סופרקריל מ.ד. שומר על אחידות הגוון והמראה של הקיר לאורך שנים, מגן על הקירות מהאקלים הישראלי, וניתן לקבלו בכל אחד מגווני מניפת הצבעים של טמבור.

מהם השיקולים החשובים ביותר בדרך לציפוי חוץ המושלם?

  • למשימה הזו צריך איש מקצוע

בניגוד לצביעה של קירות פנימיים, יישום של ציפויי חוץ דורש איש מקצוע מנוסה ומיומן. ניסיון ליישם בעצמכם, ללא ידע טכני או ניסיון מעשי, עשוי להוביל ליישום שלא יגן על קירות הבית כראוי ולא ייתן את המראה שחלמתם עליו.

  • לתכנן תקציב מראש

את סדר הצביעה, היישום והשיפוץ אמנם ייקבע בעל המקצוע – אך צריך וחשוב לתכנן נכון את התקציב ולשמור תקציב מספיק לטובת ציפויי החוץ. אם הקירות החיצוניים הם אחרונים בסדר הפעולות, זו לא סיבה להגיע אליהם בלי תקציב, וכתוצאה מכך להתפשר. הקפידו על הצעת מחיר מפורטת מאיש המקצוע, שכוללת את כל הרכיבים הנדרשים – עבודת הכנה, חומרי גלם, שעות עבודה וכו’.

  • התאימו את הצבע והטקסטורה לשאר חלקי הבית

כאשר בוחרים את הגוון והטקסטורה הרצויים לציפוי הקירות החיצוניים, כדאי לקחת בחשבון את העיצוב שבחרנו לחלל הפנימי של הבית, לחצר, לצמחייה, ואף לבתים מסביב. זכרו שלא חייבים לבחור בצבע אחיד – גם בציפויי חוץ אפשר לגוון ולשלב בין גוונים, מבלי להפוך את העיצוב לצעקני. ניתן למשל  ליישם קומה אחת בצבע אחר ומשלים לצבע הראשי, כדי ליצור מראה חיצוני מעניין ורענן.

  • תו תקן – תנאי הכרחי

חשוב מאוד לבדוק תו תקן ישראלי כאשר קונים חומרים ליישום על קירות חיצוניים.  יש לזכור כי לציפוי החוץ יש תפקיד חשוב של דחיית אדי מים, הגנה מפגעי מזג האוויר, סגירה של סדקים וכו’. לכן, לא כדאי להסתכן ולבחור בצבעים שלא נבחנו ואינם עומדים בתווי התקן המונהגים בתחום. הפתרונות של טמבור עומדים בתווי התקן המחמירים ביותר ומציעים פתרון איכותי ועמיד לאורך שנים.

  • אין כמו מראה עיניים ומגע ידיים

היות ומדובר בטקסטורות ובחומרים ייחודיים, מומלץ לבחון במציאות את הרעיונות והחלומות שלכם. המסע שלכם לבית המושלם עובר בבית טמבור, שם תקבלו ייעוץ ללא תשלום בכל הנוגע לצביעה וציפוי של קירות חיצוניים ותוכלו להתרשם מכל סוגי הציפויים, הטקסטורות והגוונים.

הוספה למועדפים

חלוקת המאמרים לנושאים תעשה לך סדר ותאפשר לך בהמשך לגשת אליהם בקלות

יצירת נושא חדש

בחירת נושא שירכז סביבו את המאמרים שהכי מעניינים אותך


ביטול

עוד רעיונות והשראה בצבע