fbpx

10 טיפים לצביעת בית עצמית נקייה ומדויקת

אז החלטתם לצבוע לבד את הבית? צודקים. זה הרבה יותר כיף ומשתלם. כדי שתוכלו לחסוך זמן וכסף וגם ליהנות מתוצאה יפה בסוף העבודה, קבלו 10 טיפים שיעזרו לכם להגיע לצביעה נקייה ומהירה.


אם חשבתם שצביעת קיר מסתכמת בלגלגל רולר בצבע ולהעביר אותו על הקיר, תחשבו שוב. זו אמנם משימה פשוטה יחסית, אבל כדי לבצע עבודה מהירה ויפה (ולהימנע מלכלוך מיותר), כדאי שתכירו כמה טיפים וכלים, שיהפכו את המשימה למוצלחת ואת הקיר לכזה שתוכלו להתגאות בו.

1. הכינו את הקיר

צביעה טובה מתחילה בהכנה נכונה של המשטח אותו אתם רוצים לצבוע. מתכננים צביעה של קיר? לפני שאתם בכלל מחזיקים את המברשת, התחילו במילוי סדקים וחורים, שיוף וניקיון הקיר. זה אמנם שלב שיכול להיות מתיש ומייגע, אבל זה השלב הכי חשוב בדרך לצביעה מוצלחת. השלב הזה חשוב במיוחד כדי להבטיח הקשרות טובה של הצבע לקיר ותוצאות שיחזיקו מעמד ויראו טוב לאורך זמן.  

2. מסקינג טייפ לצביעה

כדי לשמור על ניקיון האזורים שלא אמורים להיצבע (הפאנלים, המתגים והמשקופים, לדוגמה), הדביקו מסקינג טייפ לצביעה בגבול האזור אותו אתם רוצים לצבוע. כדי להוריד בקלות את המסקינג טייפ אחרי הצביעה, חכו לייבוש מלא, 24 שעות לפחות, ואז השתמשו בסכין יפנית כדי להסיר אותו. חתכו פס דק בגבול שבין המסקינג טייפ לקיר ומשכו בעדינות את המסקינג טייפ בזווית של 45 מעלות.

3. הגנו על הרצפה והרהיטים

לפני שאתם מתחילים לצבוע, ודאו שאתם מגנים היטב על הרצפה ועל הרהיטים שבחדר מפני טפטופי צבע. אפשר לפרוש עיתונים, יריעות ניילון גדולות (היזהרו לא להחליק!) או יריעה גדולה של בד קנבס, שסופגת היטב את טפטופי הצבע ואפשר להשתמש בה שוב ושוב לאורך שנים.

4. השקיעו במוט הארכה לרולר

השאירו את הסולם במחסן וקנו במקום מוט הארכה לרולר. כיום ניתן למצוא בשוק מוטות הארכה באורכים שונים. ודאו שאתם קונים אורך מספק ביחס לגובה התקרה שלכם. מוט הארכה כזה, יאפשר לכם לצבוע בקלות עם הרולר פס שלם מהרצפה עד התקרה, כדי שהצביעה תצא מושלמת, ללא סימני חפיפה.

5. כסו את מגש הצבע

כדי לחסוך בזמן הניקיון אחרי הצביעה, כסו את מגש הצבע בכמה שכבות של נייר אלומיניום לפני השימוש. הטריק הזה יעיל במיוחד אם אתם משתמשים בכמה צבעים שונים. כשאתם מסיימים צבע אחד, החזירו את השאריות אל הפחית וכסו שוב את המגש בנייר אלומיניום חדש. 

6. ערבבו את פחיות הצבע הקטנות בדלי אחד גדול

כשקונים כמה פחיות צבע באותו גוון, הגוון עלול להיות מעט שונה מפחית לפחית. אם תסיימו פחית אחת ותפתחו פחית חדשה באמצע צביעת הקיר, ההבדל הקל הזה עלול להיות מורגש. ערבבו את פחיות הצבע הקטנות בתוך דלי גדול כדי להימנע מהבעיה. זכרו כי תמיד תוכלו למזוג את השאריות בחזרה לפחיות הקטנות. 

7. שימרו על שולי הפחית נקיים

מומלץ לשמור על שולי פחית הצבע נקיים, כדי לאפשר סגירה ופתיחה חוזרת ללא מאבק עם הפחית. כיצד תעשו זאת בפועל? אחרי שפתחתם את הפחית, בעזרת פטיש ומסמר גדול חוררו מספר חורים בחלק העליון של שולי הפחית (בדיוק במקום בו המכסה מתיישב על השוליים). כשהצבע יזל הוא לא יאגר בשוליים, אלא יזל חזרה פנימה.

8. התחלת הצביעה

התחלת הצביעה נעשית כמעט תמיד בעזרת מברשת סביב הפינות והמשקופים. אם לאחר מכן פשוט תמשיכו לצבוע את שאר הקיר בעזרת הרולר, רוב הסיכויים שההבדל בין הטקסטורות של המברשת ושל הרולר יהיה מורגש. לכן, כדי לוודא שהטקסטורה הסופית תהיה אחידה, צבעו בעזרת מברשת את הקצוות ומייד העבירו רולר קצה (רולר קצר יותר), לפני שהצבע מתייבש על הפינות. ודאו שאתם משתמשים ברולר בעובי זהה לרולר בו אתם משתמשים לצביעת שאר הקיר. כשסיימתם, העבירו את הרולר קרוב ככל האפשר למשקוף או לקיר השני, בלי לגעת בהם.

9. לצבוע בלי להשאיר סימנים

החלק החשוב ביותר של הצביעה שלכם מתחיל עכשיו. כדי לא להשאיר סימני חפיפה (הפסים שנגרמים משכבות לא אחידות של צבע), צריך לדעת איך להשתמש נכון ברולר. התחילו בפינה אחת וגלגלו את הרולר כל הדרך עד לקצה השני של הקיר (מלמטה למעלה). אם השארתם אזור עם שכבת צבע עבה מדי, עברו עליו שוב עם הרולר. אל תתנו לרולר להישאר כמעט ללא צבע, טבלו אותו בצבע לעיתים קרובות, כדי שתמיד יהיה רטוב. הקפידו לצבוע כשהחלק הפתוח של מסגרת הרולר, פונה לאזור שכבר נצבע.

10. רוצים לעשות הפסקה ללילה?

התעייפתם, אבל עדיין לא סיימתם את המלאכה? במקום להתחיל לשטוף את המברשות והרולרים, עטפו אותם היטב בניילון נצמד וודאו שהעיטוף אוטם אותם היטב. הניחו את המברשות והרולרים העטופים בתוך המקרר, כך הצבע לא יתייבש במהלך הלילה. כשאתם רוצים לחזור לצבוע, הוציאו את הכלים מהקירור כחצי שעה לפני תחילת העבודה, כדי שיחזירו לעצמם את הגמישות ויהיו מוכנים לשימוש. 

לא בטוחים איך משתמשים בצבע בצורה נכונה? מוקד המומחים שלנו עומד לרשותכם!
מתלבטים לגבי איזה גוון או טקסטורה הכי תתאים לקיר שלכם? מוזמנים להשתמש בשירות מעצבים עד הבית של טמבור. המעצבים המקצועיים שלנו יגיעו אליכם הביתה ויעזרו לכם להפוך את הבית שלכם לבית מעוצב ומלא שיק, על בסיס הפריטים הקיימים בביתכם ובהתאם לסגנון העיצובי שאתם אוהבים.


כניסה למערכת


התחברות בעזרת שם משתמש וסיסמה

ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת