fbpx

איך להכין את הגינה לקראת הקיץ

הימים הולכים ומתארכים והאביב הישראלי הקצרצר הופך ממש עוד מעט לקיץ. דקה לפני שזה קורה, כדאי לוודא שהגינה או המרפסת שלכם מוכנות לקיץ, כדי שתוכלו ליהנות מהן כמו שצריך. הכנו עבורכם מדריך שיסביר לכם ה-כ-ל. מוכנים?


חדשו את הדק

הדק הפך להיות חביב הקהל הישראלי. הוא אמנם מכניס לגינה אווירה נעימה וביתית, אבל הוא גם דורש תחזוק. הדק היפהפה והבוהק שהתקנתם בשנה שעברה עלול להיראות עייף, מסכן ומלא סדקים השנה, אם לא תבצעו מספר פעולות פשוטות כדי לשמור על היופי הטבעי של העץ. קחו בחשבון שמומלץ לחדש את הדק פעמיים בשנה, בסוף הקיץ ובסוף החורף.
כדי לטפל בדק, הצטיידו בנייר לטש, מברשת צבע, רולר ופחית של שמן לדק של טמבור – חומר דוחה מים, מגן מפני עובש, ריקבון וחרקים ועמיד בתנאי מזג האוויר הישראלי. תהליך החידוש מאוד פשוט – מנקים את הדק, מלטשים אותו וצובעים בעזרת מברשת ורולר. אם אתם לא בטוחים מה בדיוק לעשות, מוזמנים לצפות:

חדשו את רהיטי העץ

אם דק העץ שלנו זקוק לחידוש, גם הפרגולה ורהיטי העץ שעומדים במרפסת או בגינה בכל ימות השנה זקוקים לצביעה מחודשת. תשמחו לשמוע שגם פעולת הצביעה של הפרגולה או חידוש רהיטי העץ שלכם היא פעולה פשוטה יחסית, שאתם יכולים לבצע בעצמכם, ללא צורך באיש מקצוע.
כדי לטפל ברהיטי העץ, הצטיידו בנייר לטש, מברשת וורנית על בסיס מים של טמבור – לכה בגימור חצי שקוף או שקוף להגנה על עץ מפני עובש, ריקבון ורטיבות. הוורנית מתאימה במיוחד למזג האוויר הישראלי, והיא מכילה מסנני UV, ממש כמו אלה שאפשר למצוא בקרם הגנה לעור.
משייפים את העץ ומנקים אותו היטב. מדללים את הלכה במים, בוחשים היטב וצובעים שכבה ראשונה. מערבבים את הצבע מדי פעם בזמן העבודה וזוכרים להמתין לייבוש מלא בין שכבה לשכבה. לאחר צביעת השכבה הראשונה, מלטשים שוב את העץ ומנקים את האבק. צובעים שכבה שנייה ושלישית. כדי ללמוד מה הם בדיוק שלבי ההכנה והצביעה של הוורנית, מוזמנים לצפות בסרטון בלינק הזה.

חדשו את הגדר ורהיטי המתכת

כמו שפריטי העץ שלכם דורשים חידוש וצביעה מחדש מדי פעם, כך גם רהיטי המתכת, הגדרות והשערים ממתכת זקוקים לטיפול. החורף הלח והרטוב עלול לגרום להיווצרות חלודה, שפוגעת לא רק במראה שלהם אלא גם בחוזק שלהם. להגנה על פריטי המתכת שלכם תזדקקו למברשת פלדה, נייר לטש, מברשת וצבע המרטון של טמבור למתכות, שמאפשר לצבוע ישירות על חלודה ללא צורך בצבע יסוד, מספק אטימות מפני מים ומגן על המתכת לאורך זמן. הצבע מגיע במספר גימורים וצבעים שיתאימו לסגנונות שונים.
מנקים ומייבשים את פריט המתכת, מסירים בעזרת נייר לטש ומברשת פלדה חלודה רופפת וקשקשי מתכת. צובעים 2 שכבות של המרטון ומקפידים לצבוע את כל השטח, כדי שלא תתאפשר חדירת לחות. באזורים צפופים ומורכבים מומלץ לצבוע מספר שכבות דקות. בלינק הזה תוכלו למצוא סרטון שמסביר את כל שלבי הצביעה בהמרטון.

שתלו פרחים וטפלו בדשא

בעונת הקיץ כדאי להקפיד להשקות את הדשא כפעמיים בשבוע ולדשן אותו 3 פעמים בשבוע, בשעות הבוקר המוקדמות. הקפידו לא להשקות ולדשן יתר על המידה, כדי לא לפגוע בדשא. כדי להוסיף צבע לגינה, שתלו פרחים כמו בגוניה או ורדים, שמתאימים לקיץ והופכים את הגינה לצבעונית ויפה. ודאו שמערכת ההשקייה שלכם עובדת כמו שצריך ושאין חסימות או חתכים בצינורות.

הוסיפו תאורה ודקורציות

אחרי שטיפלתם בדק, ברהיטים ובצמחים, הגיע הזמן לפרטים הקטנים שעושים את כל ההבדל. הוסיפו גופי תאורה סולאריים – כיום ניתן למצוא גופי תאורה זולים, שפשוט מניחים או תולים בגינה. השמש הישראלית כבר תוודא שהם ידלקו בערב למשך שעות. הוסיפו עששיות, מתקני האכלה לציפורים ופסלים, והגינה שלכם מוכנה!


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

לוגו של חברת טמבור - קישור לעמוד הבית

כניסה למערכת

אין לך עדיין חשבון?
לחצ/י כאן כדי להירשם