fbpx

הכן ביתך לחורף: כל מה שצריך לדעת על איטום גגות והכנת הבית

לפני שהחורף מגיע ואיתו הגשמים והרוחות, מכינים את הבית היטב, אוטמים את הגג ונהנים מחורף חמים ונעים.


בורכנו אמנם במדינה שטופת שמש, אבל גם אלינו מגיעים לפעמים גשמים וסופות, וכדאי להתכונן אליהם מבעוד מועד, כשהכל בחוץ עדיין יבש. אין דבר מרגיז יותר מנזילה שמתגלה פתאום בתקרה עם הגשם הראשון, מרוח מקפיאה שחודרת אל תוך החדר או ממזגן שלא מחמם כמו שצריך, דווקא ביום הכי קר בשנה. אז מה עושים? מתכוננים מראש. קבלו את המדריך המלא שיעזור לכם להכין את ביתכם לחורף.

רוקנו מרזבים וודאו שאין סתימות בחורי הניקוז במרפסת ובגג

מרזבים וחורי ניקוז עלולים להיסתם במהלך הקיץ מעלים יבשים ולכלוכים. התוצאה? המים לא זורמים וגורמים להיקוות של מים, שעלולים לחלחל למטה ולגרום לרטיבות. נקו היטב את המרזבים ודרכי הניקוז במרפסות ובגג, טאטאו חול, עלים ולכלוך שעלולים להגיע אל המרזבים או דרכי הניקוז ולסתום אותם. שפכו מים אל תוך המרזב כדי לוודא שהמים יורדים בחופשיות (רק אל תפתחו מים בלחץ גבוה, שעלול לפגוע במרזב).

נקו את המסננים של המזגנים

ניקוי המסננים של המזגנים צריך להתבצע לפחות כל כמה חודשים, ואם לא ניקיתם אותם עד עכשיו, חשוב מאוד לנקות אותם מאבק אחרי שעבדו קשה כל הקיץ ולפני תחילת החורף, אז הם עובדים שעות נוספות כדי לחמם את הבית. ניקוי המסננים גם ישמור על המזגן שלכם וגם יעזור לכם לחסוך בחשמל. אחרי שסיימתם לנקות את המסננים, הדליקו את המזגן על חימום, כדי לוודא שהוא עובד כמו שצריך. לא תרצו לגלות שהוא לא מחמם באמצע הלילה הקפוא הראשון.

דאגו לאיטום הגג

לפני הגשם הראשון, כשהגג עדיין יבש, חשוב לוודא שהוא אטום היטב, כדי למנוע נזילות בימות הגשם. אם גיליתם שחומר האיטום על הגג שלכם התבקע במהלך הקיץ, בצעו את איטום הגג מחדש. כיום אין צורך להביא איש מקצוע שיזפת את הגג, ותוכלו לבצע את האיטום בעצמכם בעזרת חומר הציפוי פוליגג – חומר לאיטום גגות של טמבור. פוליגג פוליאוריתן 320 הוא חומר ידידותי לסביבה, שאינו פולט חומרים מסרטנים ומסייע לשמור על טמפרטורות נמוכות יותר בתוך המבנה. היתרון הגדול של הפוליגג החדש הוא בעמידות שלו – הוא אוטם את השטח לאורך זמן והוא עמיד גם במים עומדים. כלומר, אם אחרי הגשם נקוו שלוליות על הגג או המרפסת שלכם, פוליגג פוליאוריתן 320 מבטיח שהמים לא יחלחלו כלל למטה.
לפני יישום הפוליגג על הגג, חשוב להסיר חלקים רופפים ולנקות היטב את הגג מכל אבק ולכלוך בעזרת לחץ מים גבוה, כדי להבטיח היקשרות של החומר לגג. ודאו גם שקיימת בפינות הגג "רולקה" – שיפוע של זווית מסויימת לכיוון פתחי הניקוז. אחרי שהכנתם את הגג, אתם מוכנים להתחיל לצפות. על כל מ"ר שאתם רוצים לאטום, אתם זקוקים ל- 2 ק"ג חומר. אחרי שקניתם את החומר, ניגשים ליישום השכבה הראשונה. דללו את החומר ביחס של 15% מים ומירחו את השכבה בעזרת מברשת או רולר. לאחר הייבוש מורחים 2 שכבות נוספות ללא דילול.

נקו את קולטי השמש של הדוד

אם אתם כבר על הגג, נצלו את ההזדמנות כדי לבדוק את מצב קולטי השמש של הדוד שלכם. למזלנו, גם בחורף הישראלי נוכל ליהנות מלא מעט ימי שמש, וכדי שנוכל לנצל אותם כמה שיותר ולחסוך בחשמל, כדאי לוודא שקולטי השמש של הדוד נקיים ויכולים לקלוט את קרני השמש באופן מיטבי. אם הקולטים מלוכלכים, נקו אותם בעזרת מטלית לחה. כדי לוודא שהדוד החשמלי עובד כמו שצריך, כדאי להדליק אותו למשך כשעה בשעות הבוקר המוקדמות והצוננות מעט. אם הוא לא מחמם היטב את המים או מקצר, זה הזמן לקרוא לאיש מקצוע, שיטפל בבעייה לפני תחילת החורף.

ודאו שהחלונות והדלתות אטומים

חלונות ודלתות שאינם אטומים היטב מזמינים אל תוך הבית רוח וקור. בידקו את כל הדלתות והחלונות בבית וודאו שאין רווחים בין המשקוף לקיר ובין המסגרת לזכוכית. אם מצאתם רווח בין המסגרת לזכוכית, ודאו שגומי האטימה יושב במקום, ואם הוא קרוע, החליפו אותו. אם קיים רווח בין המשקוף לקיר, מלאו אותו בעזרת סיליקון SLF77  או מסטיק אקרילי של טמבור

לא בטוחים איך להשתמש בפוליגג? זקוקים לייעוץ מהמקצוענים? מוזמנים לפנות אלינו במייל לייעוץ בחינם.

נזכרתם מאוחר מדי וגיליתם כתמי עובש ורטיבות על הקיר? כך תוכלו לטפל ולמנוע את הישנות הבעיה, באמצעות הצבע נגד עובש שלנו.


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת