fbpx

הסערה המושלמת: מבנים צבעוניים במיוחד שנראים נהדר

עם כל האהבה שלנו למינימליזם וגוונים שקטים (ויש אהבה!) לפעמים קל לשכוח שכשמדובר בעיצוב, הוא יכול להגיע גם בצבעוניות חזקה ובולטת. בין אם מדובר במרחב הביתי או במבנים ציבוריים, בחירה בפלטת גוונים נועזת ולא שגרתית לא חייבת להיות צעקנית או מעייפת. כשעושים את זה נכון ועם ייעוץ של מומחי צבע, מקבלים תוצאה שנראית נפלא. הנה ארבעה פרויקטים אדריכליים שהלכו על זה, "התפרעו" עם פלטת הגוונים ומספרים סיפור מרתק בצבע:


צילומים: Reutov Dmitry, Gerner Ekaterina
מלון/ מוזיאון לאמנות – קיוטו, יפן


דמיינתם פעם איך זה מרגיש לישון במוזיאון לאמנות? בקיוטו שביפן הלכו עם הפנטזיה הזאת עד הסוף והקימו מלון/מוזיאון שמציע גישה חדשנית לאומנות בכלל ולצבע בפרט.
יש כאן 31 מיצגי אמנות שמשמשים גם כחדרי מלון לכל דבר, עם מיטת קינג סייז, מצעים לבנים ומיני-בר. כל אחד מהחדרים/מיצגים כאן מזמין את האורחים להיכנס לחוויה עיצובית ייחודית, בקונספט, סגנון ואווירה אחרים.
כאן, בחדר שנקרא NEXTEFX, מחכה לאורחים חוויה גרפית, צבעונית וסוריאליסטית. השילוב בין הרקע הפסטלי לשכרון החושים הצבעוני שעליו מושפעת מסצינת הפופ היפנית המפורסמת. יחד עם זאת, אפשר למצוא כאן גם עיצוב יפני מסורתי שמשתלב באופן טבעי ולא מתאמץ – רצפת העץ והמיטה הנמוכה מתכתבים עם חדר השינה היפני המסורתי.

bna alter museum pic by booking
bna alter museum pic by booking
בית חולים לילדים – מקסיקו

כמו רוב מדינות דרום ומרכז אמריקה, גם מקסיקו ידועה בשימוש בצבעונית חזקה, בולטת ולא מתנצלת.
אפשר לראות את את זה גם כאן, בבית החולים לילדים שבעיר סנטיאגו דה קרטרה, בו הצבעוניות אופיינית ומסורתית בעוד האדריכלות מודרנית ועדכנית.
כאן, השימוש בצבע הוא לא רק אלמנט תרבותי אלא יש לו גם משמעות פרקטית – הצבע משתקף פנימה אל תוך המבנה, יוצר אזורים שונים בתוך בית החולים ועוזר בהכוונה. העמודים עצמם אף עוזרים בהצללה של המבנה וכך מייצרים טמפרטורות נעימות יותר.

Hospital Infantil Teletón picture by jaime navarro
חנות ספרים – פורטו, פורטוגל

מבחוץ – בניין נאו גותי אירופאי טיפוסי. מבפנים – קסם שיוצר אווירה מיוחדת שיכולה להיות רק בחנות ספרים או ספרייה.
אחד האלמנטים הבולטים ביותר ב-Livraria Lello, הוא גרם המדרגות המפואר שבמרכזה. מצד אחד, התנועה שלו קלילה והצורניות שלו אמורפית ומופשטת. מצד שני, נראה כאילו הוא פשוט צמח שם מתוך האדמה וזה המקום שלו.
הצבעוניות המנוגדת של העץ הכהה של המדרגות, הכמעט-שחור, לעומת המדרכים האדומים מייצרת דרמה גדולה ועשירה שמתייחסת להיסטוריה של המקום.
מעניין לגלות שהצבעוניות הזו לא נבחרה בקפידה. למעשה נעשתה שם טעות במספר הגוון. אך לאחר שראו את התוצאה הבינו כי זה בדיוק מה שצריך להיות שם. אומרים שעל טעויות משלמים אבל לא במקרה הזה 🙂
אלמנט בולט נוסף הוא חלון הויטראז' הצבעוני אשר מקשט את חלל המרשים הזה ומכניס פנימה צבעוניות עזה שמאירה את החנות בגוונים עשירים.

גרם המדרגות בLivraria lello
Lello Bookstore

 

אם גם לכם מתחשק להוסיף צבע לחיים (או שניים. או שלושה 🙂 אבל לא בטוחים איך, איזה וכמה, שירות ייעוץ הצבע שלנו עד הבית, הוא מקום נהדר להתחיל בו. כל מה שצריך לדעת מחכה לכם כאן


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת