fbpx

קיר דקורטיבי

רוצים להקפיץ את מראה החדר ברגע? בוחרים קיר אחד, מעניקים לו עיצוב מיוחד והופכים אותו למרכז החדר. אז מה זה קיר דקורטיבי ואיך גם אתם יכולים ליצור קיר כזה בקלי קלות אצלכם בבית?


אם אתם לפני תהליך של שיפוץ ושדרוג חדר בבית, יש לנו רעיון מושלם עבורכם – במקום להפוך את החדר, לקנות רהיטים חדשים או להצטייד בשלל אקססוריז, תוכלו לבצע שדרוג של קיר אחד ולשנות בשניות את מראה החדר כולו.

אפקט סוויד ISU614

מה זה בכלל קיר דקורטיבי?

כשאנחנו מדברים על קיר דקורטיבי, אנחנו מתייחסים לקיר נבחר אחד בחלל, אותו נהפוך לדומיננטי על ידי שימוש בשלל טכניקות, כמו צביעה באפקט מסוים, תלייה של תמונת ענק או התקנת תוספות גבס. המטרה היא ליצור נקודת מיקוד בחלל, שתעניק לחדר דרמה ועניין. קיר דקורטיבי הוא פתרון פשוט וזול יחסית לשדרוג מהיר של כל חלל. אין צורך להיכנס להוצאות רבות או לתהליך שיפוץ שנמשך חודשים. אתם יכולים לשנות לחלוטין את מראה החדר שלכם ביום אחד ואפילו להספיק לשבת בנחת לקפה בערב.
ביצוע נכון של קיר דקורטיבי יכול לגרום לחדר קטן להרגיש גדול יותר, לחדר גדול להרגיש אינטימי ונעים יותר ולחדר פשוט משעמם להפוך למוקד העניין של הבית.

מטאל טאץ' זהב

איך בוחרים את הקיר הנכון?

באופן עקרוני, כל בית הוא ייחודי, ולכן המיקום של הקיר הדקורטיבי יכול להשתנות מבית לבית. עם זאת, רצוי לבחור בקיר שאתם רוצים להדגיש ולהפוך למרכז החדר. הקיר הדומיננטי של החדר הוא לא בהכרח הקיר הראשון שאתם רואים כשאתם נכנסים לחדר. כשאתם בוחרים את הקיר, קחו בחשבון את תפקיד החדר, האווירה שאתם רוצים ליצור בחדר וסקאלת הצבעים הקיימת בחלל.
אם יש לכם אח בסלון, מדף ספרים גדול ומרשים או אזור אחר בחדר שאתם רוצים להפנות אליו את תשומת הלב, בחרו בקיר הזה כקיר הדקורטיבי שלכם. דוגמאות נוספות לקירות דקורטיביים קלאסיים מוצלחים הם קיר הטלוויזיה בסלון, הקיר בגב המיטה בחדר השינה או קיר חדר האוכל. קירות דקורטיביים נראים הכי טוב כשהם ממוקמים על קירות ללא חלונות או דלתות. אם יש בחדר חלון גדול שפונה אל הנוף היפה בחוץ, הוא מספק עניין בכל מקרה. בנוסף, אור טבעי שנשפך אל תוך החדר מהחלונות יכול לשנות את מראה הצבע על הקיר.
אם החדר שלכם צר וארוך, בחרו את הקיר הצר הרחוק מהכניסה כקיר הדקורטיבי. אל תדגישו את הקירות הארוכים – דגש כזה עלול לגרום לחדר להרגיש אפילו ארוך וצר יותר ממה שהוא. בחירה של הקיר הצר הרחוק תסייע ליצור תחושה של איזון בחדר.

אפקט בטון BE420

איך יוצרים קיר דקורטיבי באמצעות צבע?

כדי ליצור קיר דקורטיבי באמצעות צבע, אפשר כמובן לצבוע אותו בצבע אחיד. אבל למה לבחור בצבע אחיד, כשאפשר לייצר אפילו יותר עניין בעזרת מספר טריקים פשוטים אחרים? אחת הטכניקות הכי פשוטות ליצירת קיר כזה, שימשוך את תשומת הלב ברגע שנכנסים לחדר, הוא על ידי צביעה באפקטים. קיימים כיום צבעים מיוחדים שמאפשרים צביעה ישירה על הקיר, כשהתוצאה היא קיר דקורטיבי עם אפקט. תוכלו לבחור בין אפקט בטון לחלל במראה תעשייתי, אפקט ספארי שמעניק מראה חולי של דיונות על הקיר, אפקט סוויד למראה זמש קטיפתי, אפקטים מטאליים למראה דרמטי במיוחד ועוד אפקטים נוספים. פרט לאפקטים, אפשר לייצר על הקיר בקלות דוגמאות גיאומטריות, שמושכות את העין והופכות כל חדר משעמם לחלל מתוחכם ומלא עניין. וכמובן, הלהיט של השנים האחרונות – שליכט אקרילי צבעוני, שיעניק לקירות שלכם מראה יוצא דופן ומרענן.

שליכט אקרילי TM70 מסורק לאורך בגוון 0874D

איך מייצרים קיר דקורטיבי בלי לצבוע?

גם אם אתם בוחרים שלא לצבוע, תוכלו ליצור בבית קיר דקורטיבי בעזרת אלמנטים אחרים. תמונה ענקית על הקיר או קיר גלריה עם שלל תמונות ממוסגרות יכולים ליצור אפקט דומה לצביעת הקיר מבחינת הדרמה והעניין שיתווספו לחדר. גם מדבקות לקיר הן פתרון זול ופשוט ליצירת קיר דקורטיבי מקסים. תוכלו לרכוש, למשל, מדבקות עגולות או משולשות בגודל אחיד ולפזר אותן במרחקים שווים על הקיר. ואם יש לכם זמן פנוי וסבלנות, הדביקו על הקיר בצפיפות תמונות שלכם ליצירת קיר צבעוני שיעלה חיוך על פניכם בכל פעם שתביטו בו.

סופרקריל בגוון 1218A וכוכבים בפוליאור כסף וזהב

החלטתם לצבוע קיר אחד ולהפוך אותו לקיר דקורטיבי? מוזמנים להכנס ל – ייעוץ בצבע במגוון דרכים. 


כניסה למערכת


התחברות בעזרת שם משתמש וסיסמה

ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת