fbpx

המדריך השלם לעיצוב הבית

איפה מחפשים השראה, איך משתמשים נכון בצבע, איך מערבבים סגנונות בלי ליצור בלאגן בעין ואיך גם אתם יכולים להפוך את הבית שלכם לבית שנראה לקוח ממגזין?


עיצוב הבית נוגע בתחומים רבים כמו מבנה קירות, בחירת צבעים, סידור רהיטים, חומרים שונים בחלל, תאורה ועוד. בעזרת שימוש נכון בכל אחד מהתחומים האלה, תוכלו ליצור בית פונקציונלי ומזמין, עם אווירה מיוחדת, שמתאימה לאופי ולחלומות שלכם. קבלו 8 טיפים ורעיונות, שיעזרו לכם לעצב את בית החלומות שלכם.

אפקט סוויד ISU614
אפקט סוויד ISU614

1. מה אתם אוהבים בעיצוב הנוכחי?

לפני שאתם מתחילים בשינויים, בחנו היטב את הבית שלכם ונסו להבין אילו דברים אתם אוהבים בו יותר ואילו פחות, מה גורם לכם לתחושה של בית ומה יוצר אצלכם תחושה של ניכור. האם סקאלת הצבעים מוצאת חן בעיניכם? האם הספה לא מספיק נוחה? ערכו טבלה מסודרת עם כל הדברים האהובים והפחות אהובים. זוהי נקודת ההתחלה שלכם לקראת חידוש הבית, נסו לשמור על הדברים האהובים ולוותר על הפחות אהובים.

2. הכינו את רשימת החלומות

עברו בכל החדרים שאתם רוצים לעצב מחדש וכתבו לעצמכם רשימת חלומות, בה תכללו את כל השינויים שהייתם רוצים לבצע, בלי להתחשב במגבלות תקציב. אחרי הכנת הרשימה, השוו אותה עם הטבלה מהסעיף הקודם והחליטו אילו שינויים תרצו לבצע עכשיו ואילו שינויים יכולים לחכות להמשך.
תכנון עיצוב דירה

3. חפשו השראה

מגזינים ואתרי אינטרנט שונים יכולים לעזור לכם לקבל השראה לעיצוב הבית שלכם. הכינו תיקייה עם תמונות של חללים שמצאו חן בעיניכם, כדי שתוכלו לחזור אליה בתהליך העיצוב ולשאוב ממנה רעיונות. קחו את הזמן ואל תנסו להגיע להחלטה תוך יום או יומיים, איסוף רעיונות והשראה יכול לארוך גם שבועות, ולפעמים תמונות שאספתם בתחילת הדרך, תיראנה לכן לא רלוונטיות שבוע או שבועיים מאוחר יותר. מקום טוב להתחיל לחפש בו השראה הוא מדור "רעיונות והשראה" שלנו .

4. חיים בזוג, מעצבים בזוג

אם אתם חיים בזוגיות, שתפו את בן או בת הזוג שלכם וודאו ששניכם מעורבים בתהליך העיצוב. גם אם אחד מבני הזוג לוקח צעד אחורה בתחילת התהליך, הוא עלול להתחרט על כך בהמשך. אתם יכולים להכין בנפרד את תיקיית תמונות ההשראה ואז לשבת יחד (זו גם הזדמנות לדייט על הדרך!) ולנסות להתאים את מראה החדר, כך שיתאים לחלומות ולדרישות של שניכם.

יעוץ בבית טמבור

5. החליטו מה משנים

עכשיו, כשאתם מבינים קצת יותר טוב מה אתם אוהבים ואיך אתם רוצים שהבית שלכם ייראה בסיום התהליך, ערכו רשימה של כל הרהיטים והאביזרים בחלל שאתם רוצים לעצב והחליטו אילו פריטים אתם שומרים ועל מה אתם מוותרים. אם יש פריט שאתם אוהבים, אבל הוא נראה ישן ובלוי, זכרו שאפשר לחדש אותו בעזרת צבע או ריפוד מחדש. השתדלו להשאיר רק פריטים שאתם אוהבים באמת, כדי לפנות מקום לפריטים חדשים, שיעניקו לבית שלכם את המראה שאתם חולמים עליו.

סופרקריל 0891P
סופרקריל בגוון 0891P

6. לסיים את הכל בבת אחת או לעצב בשלבים?

אם יש לכם תקציב וזמן פנוי לסיים את פרויקט עיצוב הבית בבת אחת, עדיף בהחלט לעשות את זה. אבל אם התקציב שלכם לא מספיק או שאתם לא יכולים לפנות מספיק זמן לעיצוב כולל של הבית, אפשר לבצע את העיצוב בשלבים. במקרה כזה, דאגו לסיים עיצוב של חדר אחד לפני שאתם ממשיכים לחדר הבא. מקום טוב להתחיל ממנו יהיה עיצוב וצביעת הסלון, שהוא חלון הראווה של הבית. המחמאות שתקבלו מהמבקרים על הסלון החדש יוכלו לדחוף אתכם להתקדם בתהליך העיצוב של שאר חדרי הבית.

7. שימוש בצבע

מעבר לצביעה כללית של הקירות, שכמובן מחדשת בקלות ובעלות נמוכה יחסית את מראה הבית, ישנן אפשרויות נוספות לעיצוב בצבע, שיעניקו לבית שלכם מראה ייחודי. תוכלו להשתמש בשבלונות או חותמות או לצבוע קירות נבחרים בצבעים שמעניקים אפקטים מיוחדים לקיר, כמו אפקט בטון למראה אורבני-תעשייתי או שליכט אקרילי למראה כפרי. מדריך הצביעה עם האפקטים של טמבור יעזור לכם להבין איך בדיוק לצבוע בצבעים שמעניקים טקסטורות ואפקטים מיוחדים לקיר. גם צביעת הרהיטים יכולה להיות פתרון זול ומהיר לשדרוג המראה הכללי של החדר, בלי להתעסק בצביעת קירות.

שליכט אקרילי TM70 בגוון 0724T
שליכט אקרילי TM70 בגוון 0724T

8. לערבב סגנונות או להיצמד לסגנון אחיד?

אם אהבתם יותר מרעיון אחד, תוכלו לשלב ולערבב סגנונות וליצור חדר שינה שמשלב, לדוגמא, מראה אורבני עם נגיעות רומנטיות. כדי לשלב סגנונות ועדיין לשמור על מראה אחיד ונעים לעין, התמקדו בקיר או פריט אחד, שיהפוך להיות מוקד החדר, ועצבו אותו בסגנון אחד, בעוד שאת שאר הפריטים בחדר עצבו בסגנון אחר. אל תשכחו להוסיף פריטי הום סטיילינג תואמים, כמו כריות, בדים, וילונות, אגרטלים ועוד.

עדיין מרגישים שאתם לא מספיק בטוחים בעצמכם כדי לעשות את הצעד הראשון? רוצים להתייעץ עם מומחים בתחום? מוזמנים לייעוץ בצבע לקבל ייעוץ חינמי מאנשי המקצוע שלנו, שיוכלו לעזור לכם עם רעיונות לעיצוב הבית שלכם.


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת