fbpx

צמחיה לבית – כל היתרונות הסביבתיים בגידול צמחים בביתכם

כמעט כולנו מנהלים איתם מערכת יחסים מורכבת, אוהבים לאהוב אותם, אך לא תמיד מצליחים להתמיד בגידולם. צמחי הבית שלנו מוסיפים ממד אסתטי, חיות וחום למרחב הביתי, ובתמורה, בואו נודה, דורשים מעט מאוד. אך האם אתם מכירים את כל היתרונות הנפלאים שיש בגידול צמחיה לבית? כך תהפכו את הסביבה הביתית שלכם לירוקה ובריאה


שלא במפתיע, מחקרים רבים מוכיחים כי גידול צמחים בבית הוא עסק משתלם לא רק עבור הצמחים, אלא גם עבורנו. אמנם צמחיה לבית מצריכה מעט השקעה, אבל אין ספק כי מדובר במניה בצמיחה. מסתבר שצמחי הבית שלנו לא רק יפים, אלא גם מביאים איתם יתרונות סביבתיים ובריאותיים. מאוויר נקי דרך עור בריא ועד להפחתת תחלואה וזיהומים – המומחים הירוקים של טמבור ריכזו עבורכם את כל הסיבות לאהוב את הצמחייה הביתית שלכם

ביופיליה – יסוד החיבור בין האדם לטבע

כמעט כולנו אוהבים בית ירוק ומשופע בצמחים, וכנראה שיש סיבה טובה לכך שצמחי הבית שלנו הופכים אותנו למאושרים יותר. לחיבור לטבע ולחיבה הרבה שרובנו חשים כלפי צמחיה לבית. יש הסבר שורשי שמקורו בביופיליה – אותו  דחף אנושי מולד לחיבור ולהשתלבות עם הטבע, המלווה אותנו מימי קדם. ביופיליה מאירה על הקשר החזק וההדדי שבין האדם לסביבה ולטבע ועל תרומתו של החיבור הזה לבריאותנו הגופנית והנפשית. באמצעותה, ניתן להבין כיצד אור טבעי ואוויר נקי יוצרים שלווה, כיצד חברת בעלי חיים מחזקת אותנו, ומדוע צמחים ופרחים משפרים את חיינו ומשלימים אותנו.

צמחיה לבית – שומרת הסף של אוויר נקי ואיכותי

צמחיה לבית היא אמצעי נהדר ליצור סביבה נעימה, מזמינה וחמימה, אך היא הרבה יותר מאקססורי עיצובי. היא משמשת גם כשומרת הסף שלנו בכל הנוגע לאוויר נקי ואיכותי. כיצד? בתהליך טבעי של פוטוסינתזה, הצמחים משחררים אדי מים לאוויר, סופגים פחמן דו-חמצני ופולטים חמצן החוצה. התוצאה? אוויר נקי מזיהומים ועשיר בחמצן, ובקיצור סביבה ביתית מושלמת.

צמחיה לבית מסייעת בהפחתת הסיכוי לגירוי, שיעול, נזלת ויובש בעור, ואפילו, תתפלאו לשמוע, לעייפות. הסיבה פשוטה – האוויר הלח ורווי החמצן שמספקים הצמחים מהווה תרופת פלא לגירויים בדרכי הנשימה וכמובן ליובש. וזה עוד לא הכול – כי גידול צמחיה לבית תורם גם לתהליכים קוגניטיביים, משפר את יכולת החשיבה, הזיכרון והיצירתיות. די מופלא, לא?

 
מכניסים ירוק לבית – אילו צמחים מומלצים לבית?

אם עשינו לכם חשק לגידול צמחיה לבית, כדאי שתכירו כמה צמחים מומלצים לבית ותתוודעו לכל היתרונות הנהדרים שלהם:

האלוורה – האלוורה שייכת למשפחת הקקטוסים הענפה, ומלבד היותה צמח נוי מרשים, היא מתפקדת כסופחת רעלים וכסיסמוגרף למצב האוויר בבית. כיצד? במקרה של רמות זיהום גבוהות מדי, מתפתחים כתמים חומים על האלוורה. כמו כן, האלוורה ידועה כבעלת יכולת ריפוי והזנה של העור באמצעות הג'ל המצוי בעליה. החלק הכיפי? בהיותה בת למשפחת הקקטוסים, היא לא דורשת תחזוקה רבה, ועל כן תסתפק במעט שמש והשקיה מדי שבועיים.
ספטיפיליום – אחד פלוס אחד – אם אתם אוהבים צמחים אך לא פחות מכך, פרחים, הספטיפיליום הוא האחד עבורכם. מדובר בצמח יפהפה, שאינו דורש שמש רבה ומשמש כמטהר אוויר עוצמתי. הוא מתאים במיוחד לחדרי אמבטיה ומטבחים בזכות יכולתו המדהימה להיפטר מעובש ולהסיר טוקסינים, ולקינוח – כל מה שצריך בכדי לעשות אותו מאושר זו מנה מכובדת של מים מדי פעם.
כמדוריאה – נסיך הקטלוג – הכמדוריאה, דקל ננסי עמיד, הינו צמח רב שנתי ירוק המתאים במיוחד לאזורים מוצלים, ולכן נחשב לאחד המומלצים לגידול בבית. לכמודריאה שורשים טרופיים ועל כן הוא מחבב לחות וטמפרטורות גבוהות. בשל רגישותו לשמש, מומלץ לגדלו באזורים יותר חשוכים בבית ולהשקותו רק כשהאדמה יבשה.

עיצוב ביופילי – טבע ועיצוב חוברים יחד


אמנם האהבה לטבע והחיבור לסביבה טבועים בטבע האנושי, אך העולם המודרני מייצר ביניהם ריחוק. בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה עיצובית רווחת, המשיבה עטרה ליושנה ומאחדת מחדש בין הפנים לחוץ. בתים ומקומות עבודה רבים, שבים ומחברים בין הטבע לסביבה הביתית ולמרחב העבודה באמצעות עיצוב ביופילי. העיצוב שואב השראה מגישת הביופיליה, ומספק אמצעים פרקטיים, המסייעים לנו ליצור תנאי מחייה אידיאליים בסינרגיה עם הטבע.

פתרונות עיצוביים בשירות הטבע

 

עיצוב ביופילי מייצר סביבת מחייה מושלמת, בין אם בבית או במשרד, ומספק תנאים אידיאליים לאנרגיה, יצירתיות ושלווה. הוא משתלב ומתכתב עם מגמות עולמיות של חדשנות, שינוי, חשיבה ירוקה ודגש חברתי. תחילתו בבנייה ירוקה, תכנון ועיצוב המשלימים את הסביבה, והמשכו בבחירת חומרי גלם טבעיים, לרבות צבעים לקירות פנים, בדגש על בחירה בצבע אקולוגי כדוגמת צבע eco2 של טמבור. זהו צבע חדשני ואנטי בקטריאלי, שחומריו הטבעיים מאפשרים לקירות לנשום, לאזן לחות ולמנוע היווצרות עובש ובקטריות. בטמבור פיתחנו גם פלטת גוונים שמתאימה לצמחיה בבית. כרקע לצמחייה הביתית שלכם יתאימו במיוחד גוונים כמו ורוד, (Autumn Sunset717) אבן (Limestone313), תכלת פסטלי (Misty Sky711) , פיסטוק בהיר (Lime Zest714) ועוד. 

אחד מפתרונות העיצוב הטבעיים שלנו בטמבור הוא CEWOOD – אריח שבבי עץ המיועד לחיפוי תקרות וקירות, וניתן לשימושים שונים כמו לוח מודעות, משטחים, עיטור לקירות ועוד. האריח עשוי מ-100% חומרים טבעיים ויש לו גוון וטקסטורה של שבבי עץ טבעי. במבני ציבור, אולמות ומסעדות משתמשים בו לעיצוב תקרות ייחודיות, והוא מתאים במיוחד למקומות בהם נדרשת בליעה אקוסטית

לוח שבבי עץ כלוח מודעות, לעיצוב ביופילי
בשורה התחתונה – הכניסו ירוק הביתה והתחברו מחדש לסביבה

מאז ומעולם האדם והטבע שלובים יחד ומשלימים זה את זה בתרומתם ההדדית לסביבה הרמונית, בריאה וטובה יותר. בעולם מודרני, צמחי הבית שלנו הם לא רק פריט עיצובי, אלא גם דרך להכניס הביתה מעט מן הטבע, ובכך לייצר אוויר נקי לצד סביבה ירוקה וחיונית.
בטמבור, לקחנו אחריות לייצר סביבה חדשנית ואקולוגית ע"י פיתוח מוצרים חדשים, אפקטים ייחודיים, צבעי תעשיה וחומרי בנייה שונים – למען עתיד טוב יותר. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ליצירת שינוי וסביבה בריאה וירוקה יותר.


כניסה למערכת


התחברות בעזרת שם משתמש וסיסמה

ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת