fbpx

זה הזמן לחדש! המדריך השלם לחידוש השידה הישנה שלכם

חידוש וצביעה של רהיטים מאפשר לכם לשמור על הרהיט שאתם אוהבים, להפחית את זיהום הסביבה וכמובן לחסוך את עלות הרהיט החדש. כך תצבעו ותחדשו את השידה האהובה עליכם.


היתרון הגדול של טרנד חידוש רהיטים, הוא שמדובר בתהליך פשוט ומהנה, שכל אחד יכול לעשות בעצמו בעזרת הצבעים הנכונים וקצת יצירתיות. מוכנים לחידוש? הכינו את הצבע, אנחנו מתחילים!

1. סתימת חורים ותיקון פגמים – מסתירים את פגמי העבר​
לפני שמתחילים יש להסיר את הידיות כדי שנוכל לצבוע בצורה מדויקת ונוחה יותר. בחנו מקרוב את השידה מכל הכיוונים, עדיף בחדר מואר ככל הניתן ובאור יום, כדי לאתר חורים ופגמים שנוצרו במהלך השנים. אם מצאתם כאלו, תקנו אותם באמצעות מרק שכפטל 2000, חומר ייעודי למילוי והשטחת משטחי עץ.​

2. שיוף בעזרת נייר זכוכית – הכנה לקליטה של הצבע 
לאחר שסיימתם את תיקון הפגמים והדבק התייבש, שייפו את המשטח באמצעות נייר זכוכית, על מנת ליצור משטח מחוספס, שיאפשר לצבע להיקלט על הרהיט בצורה הטובה ביותר. 

3. ניגוב אבק ולכלוך 
אבק ולכלוך על המשטח הנצבע יגרמו לצבע לא אחיד וגבשושי, ולכן חשוב שהמשטח יהיה נקי לחלוטין.
טיפ חשוב: נקו את כל השידה, ולא רק במקומות שאתם מתכננים לצבוע, כדי למנוע נפילה של אבק ולכלוך אל המשטחים הצבועים במהלך העבודה.​

4. שכבה ראשונה
הגענו לשלב בו אפשר להתחיל לצבוע. לפני תחילת הצביעה, כסו היטב את האזורים שאתם לא מתכננים לצבוע, או אזורים שתצבעו בהמשך בגוון שונה, באמצעות נייר דבק רחב מנייר, על מנת שתוכלו להסיר אותו מבלי להוריד את הצבע הקיים.​
הצבע המומלץ לצביעה בחידוש רהיט עץ הוא פוליאור על בסיס מים של טמבור  – צבע עמיד, קל לניקוי ובעל תו תקן ירוק, מה שהופך אותו למותאם גם לחדרי ילדים ותינוקות. אין צורך לדלל את הצבע וניתן להשתמש בו ישירות מהאריזה. עם זאת, חשוב תמיד לקרוא את הוראות השימוש המופיעות על תווית הקופסה לפני כל שימוש.  צבעו שכבה דקה עם רולר ספוגי או עם מברשת מתאימה לגודל ולסוג המשטח, והמתינו שעה עד לייבוש מוחלט של הצבע.

טיפ ממחדשי רהיטים מקצועיים: 'יותר שכבות ופחות צבע בכל שכבה', כלומר- לא חייבים לכסות באופן מושלם את המשטח כבר בשכבה הראשונה, אלא להמשיך עם שכבות הצבע עד לכיסוי שתהיה מרוצים ממנו.

ובאיזה גוון לצבוע? פה המקום להיות יצירתיים!תוכלו לבחור בכל גוון מבין 1650 הגוונים ממניפת הגוונים של פוליאור, ואם תרצו שידה בדיוק כמו בתמונה השתמשו בגוון Mount Pearl 0668T.

5. שכבה שניה (ואולי אחרונה)
לאחר שווידאתם שהצבע התייבש לחלוטין, זה הזמן לצבוע את השכבה השנייה.
המתינו שעה עד לייבוש מוחלט של הצבע, והחליטו על פי הכיסוי של הצבע האם נדרשת שכבה נוספת. מספר השכבות המינימלי בעת צביעת שידת עץ הוא שתי שכבות.

6. אחרי שחידשנו – זה הזמן לתת לשידה מראה מיושן
אחרי שהצבע התייבש לחלוטין, זה הזמן לשייף בעדינות את הפינות והחזית, על מנת לתת לרהיט מראה מיושן אך טרנדי.​

7. הרכבת הידיות והחזרת המגירות
השלב האחרון והסופי הוא החזרת הידיות – מומלץ להתחדש בידיות המתאימות לעיצוב המחודש. 

כאשר מדובר בפתרון ידידותי לסביבה וכלכלי – אין ספק שחידוש רהיטים הוא הפרויקט הבא בבית שלכם. מצאו את השידה הנכונה – וקדימה לעבודה!

מרגישים שאתם עדיין לא מספיק בטוחים בעצמכם כדי לעשות את הצעד הראשון? רוצים להתייעץ עם מומחים בתחום? מוזמנים לצור איתנו קשר לקבלת ייעוץ צבע במגוון דרכים. 

צילום: עומרי מירון
צביעה אומנותית: יפעת זוהר


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת