fbpx

יפה מבחוץ: מה צריך לדעת כשבוחרים שליכט לבית?

שליכט הוא חומר גמר דקורטיבי במגוון טקסטורות וגוונים שמשמש לציפוי חיצוני של הקירות ונותן לבית את המראה הסופי שלו. מעבר לשיקולי העיצוב של הבית, השליכט הוא גם שכבת הגנה לקירות מתנאי מזג האוויר ועוזר לגשר על סדקים נימיים זעירים שנוצרים בצדו החיצוני של המבנה


שליכט אקרילי הוא הציפוי הנפוץ והפופולרי ביותר בישראל בבניה פרטית בזכות המבחר העצום של מרקמים, סוגים, אפשרויות יישום וכמובן גם הגוונים (השליכט האקרילי של טמבור זמין בכל 1,650 הגוונים שבמניפה).

אם פעם הייתה הבחנה ברורה בין חומרים וטקסטורות שמתאימים לפנים הבית ולחוץ, עם הזמן הגבולות היטשטשו. כיום אפשר לראות יותר ויותר אדריכליות, מעצבי פנים ואנשים פרטיים שמכניסים את החוץ פנימה, ובוחרים ליישם טיח שמיועד לשימוש חיצוני בתוך הבית.

איך בוחרים שליכט?

סוגי השליכט הנפוצים כיום נחלקים לשלושה: שליכט אקרילי גמיש בעל עמידות גבוהה, שליכט מינרלי המיוצר מחומרים טבעיים כמו סיד וחול ושליכט טרנו, טיח ייחודי לטמבור שמשלב בין היישום הקל ויכולת האיטום של האקרילי למראה הטבעי של המינרלי.

לפני שבוחרים שליכט לבית, חשוב לקחת בחשבון את כל המאפיינים העיצוביים של הבית. למשל האם הבית מעוצב בסגנון מסוים (מודרני, נורדי, כפרי, תעשייתי וכו'), האם הגג עשוי רעפים, איך נראה ריצוף החוץ, מה גוון האלומיניום של מסגרות החלון ועוד. בסופו של דבר, המאפיינים העיצוביים אמורים להתכתב אחד עם השני וליצור סטייל מגובש לבית.

אגב, בדיוק כמו כשבוחרים גוונים לסלון או לחדרים, גם בשליכט לא חייבים להסתפק בגוון אחד – אפשר לשלב ולבחור, למשל, גוונים משלימים לקומות או חלקים שונים בבית ולקבל מראה יוצא דופן ומרענן.

שליכט טרנו 70 פצוע 0271D | Pudding Bar
שליכט אקרילי צבעוני מסדרת TM

סדרת TM של טמבור מגיעה בשבעה מרקמים שונים, כל אחד מהם בדרגת חספוס אחרת. ה-TM10 וה-TM50, למשל, מתאפיינים במראה עדין בזכות האגרגטים (גרגרים קטנים) העגולים שהם מכילים, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת כשמעצבים בית בסגנון מודרני / אורבני / תעשייתי.
אם הולכים על סגנון כפרי קלאסי כדאי לבחור ב-TM70 או 40, לקבלת מראה גס ומחוספס יותר.

שליכט אקרילי צבעוני מסדרת TM
שליכט טרנו

מצד אחד, מבנה הגרגרים הייחודי של הטרנו נותן לו מראה אותנטי וטבעי כמו של שליכט מינרלי. מצד שני, הפולימרים שהוא מכיל מעניקים לו את היתרונות החשובים של השליכט האקרילי – חוזק, גמישות ועמידות גבוהה.
הטרנו מגיע בארבעה מרקמים שונים, בהתאם לטקסטורה ומידת החספוס הרצויות – מה-30, העדין ביותר, ל-90, בעל המראה המחוספס והטקסטורה הגסה.
לאופן היישום של הטרנו על הקיר יש משמעות על הנראות של התוצאה הסופית. אפשר ליישם את הטרנו במגוון גימורים, ביניהם מוחלק, מסורק, פצוע ומהודק לקבלת מראה בסגנון מסוים.
יישום בגימור מסורק, למשל, מתאים יותר לבתים בעיצוב מודרני/הייטקי. לעומת זאת גימור פצוע משתלב מעולה עם סגנון כפרי ומכניס אווירה רטרואית לעיצוב של הבית.

טיח ערבה

טיח מינרלי על בסיס צמנט במראה טבעי של בטון ואבן. אגב, כדי להבין בצורה הקלה ביותר מה ההבדל בין אקרילי למינרלי, חשבו על ההבדל בין שולחן פורמייקה במרקם עץ לבין שולחן עץ מלא. הראשון נראה "כמו" אבל הוא פרקטי חזק, בעוד השני הוא הדבר האמיתי.
טיח ערבה מגיע בלוח גוונים מצומצם יחסית – בסך הכל תשעה – והוא הבחירה האידיאלית לקבלת מראה תעשייתי-מודרני מתוחכם. כמו עם הטרנו, גם התוצאה הסופית של הערבה תלויה ביישום וביד המיומנת של הטייח. בהתאם להעדפה העיצובית שלכם, איש מקצוע מנוסה יוכל לתת לבית שלכם מראה מלוטש ומהוקצע או גס ומחוספס יותר.

רוצים להכיר את סוגי השליכטים מקרוב? דברו עם מוקד המומחים שלנו לייעוץ גוונים ותיאום יישום דוגמא אצלכם בבית (לבתים פרטיים, בבנייה של 250 מ"ר לפחות) 


כניסה למערכת


התחברות בעזרת שם משתמש וסיסמה

ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת