fbpx

חם, חם, מתקרר: איך גגות לבנים עוזרים להוריד את הטמפרטורה

כשהערים שלנו הופכות יותר ויותר חמות וכולם מסביב כבר מרגישים ומדברים על שינויי האקלים, אנחנו כבעלי מקצוע יכולים לעשות בחירות שיעזרו להתמודד עם הטמפרטורות שעולות. אחד הפתרונות האפשריים נמצא ממש מעל הראש שלנו - בגגות המבנים והחומרים שאנחנו בוחרים כדי לאטום אותם


הכי חם בעיר

כל מי שגר בעיר מכיר את תחושת ההקלה שמרגישים כשיוצאים מהעיר בחודשי הקיץ. הלחות יורדת, הבריזה מצננת והלילות נעימים יותר. זה קורה בגלל תופעה שנקראת "איי החום עירוני" (Heat Island Effect), שבה הטמפרטורה בשטח הבנוי של העיר גבוהה יותר מהאזורים הפתוחים שבסביבת העיר.
הגורמים לאיי החום העירוני נובעים מהפעילות האנושית שבעיר: ריבוי חומרים סופגי חום כמו גגות בטון, מדרכות ואספלט ש"בולעים" חלק גדול מקרינת השמש ומקרינים חום; מעט מדי צמחייה שמספקת צל ומורידה טמפרטורה; הצפיפות הכללית של המרחב העירוני הבנוי וחום שנפלט מתחבורה, מבנים והמזגנים שעליהם.

גג שחור, גג לבן

אם ביקרתם באחד מאיי יוון, בטוח שמתם לב לגגות הלבנים שבוהקים בשמש הים-תיכונית. זהו אחד המראות המוכרים של יוון אבל מול שינויי האקלים והטמפרטורות שכל הזמן עולות, הוא גם יכול ללמד אותנו איך שינוי קטן יכול להביא לשינוי סביבתי גדול.
גגות שבהם נעשה שימוש בחומר איטום לבן מחזירים עד 90% מקרינת השמש, בניגוד לגגות כהים שמחזירים רק 20% ואת השאר סופגים במהלך היום ופולטים בלילה. היכולת הזאת הופכת את הגגות הלבנים לאחד הפתרונות המיידים, הקלים והזולים להתמודדות עם החום בעיר.
זה המקום שבו אנחנו כאנשי מקצוע נכנסים לתמונה – הבחירה באילו חומרים להשתמש נמצאת גם אצלנו בידיים.

איטום לפי התקן

בקטלוג חומרי הבנייה של טמבור תמצאו מספר פתרונות אפקטיביים לאיטום והלבנת גגות שעוזרים להורדת הטמפרטורות במרחב העירוני. הראשון הוא TAMSEAL PU 780 – איטום 100% פוליאוריתן חד-רכיבי, חזק וגמיש לאיטום גגות. המוצר יוצר ממברנה רציפה, ללא תפרים או חיבורים, אטומה בפני מים ומאפשרת מעבר אדי מים. מוצר זה עמיד בפני מים עומדים ובפני קרינת UV, מחזיר את קרני השמש ועוזר להפחית את הטמפרטורה של המבנה. יישום שכבה בעובי 2 מ"מ לפחות יספק לכם איטום איכותי שעמיד בתנאים קשים ובמים עומדים. אורך חיי המערכת צפוי ל – 25 שנים (*אורך צפוי למערכת שאושרה עפ"י ETAG 005 W3).

השני הוא Tamseal 777 – ציפוי פוליאוריתני היברידי עם הידבקות טובה למשטחים שונים המיוצר מחומרים אקריליים ופוליאוריתניים. ה-777 עומד במים עומדים ובפני קרינת UV, מחזיר את קרני השמש ועוזר להפחית את הטמפרטורה של המבנה. יישום שכבה בעובי 2 מ"מ לפחות יספק לכם איטום איכותי שעמיד בתנאים קשים ובמים עומדים.

פתרון איטום נוסף שטמבור מציעה הוא פוליגג (פוליגג 450 ופוליגג משוריין) – סדרת מוצרים אקריליים לאיטום והלבנת גגות המונעת חדירת מים ורטיבות למבנה.
בדיוק כמו ה-777 וה – PU780, גם לפוליגג מקדם החזרה (LRV) גבוה והוא מסייע בהפחתת ספיגת החום בגגות שטוחים ובהורדת הטמפרטורה של המבנה. בזכות התכונה הזאת, גג שעליו מיושם פוליגג מזכה את המבנה בנקודות זכות על בנייה ירוקה בהתאם לדרישות תקן 5281, תחת סעיף "מיתון תופעת איי החום העירוני".

אין ספק שלבנייה ואדריכלות יש תפקיד חשוב בהתמודדות עם האקלים המשתנה. אנחנו בטמבור נמשיך לפתח מבחר מוצרים שהשפעתם על הסביבה פחותה ולהגדיל את סל הכלים הירוקים שאנחנו מציעים לכם.

לייעוץ ומידע על פתרונות הבנייה הידידותיים לסביבה שלנו, אתם מוזמנים לפנות אל מוקד המומחים שלנו – 6477*


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת