fbpx

מרוצים עד הגג: איך לייצר איטום מיטבי?

כשהחורף נכנס להילוך גבוה והגשם מתחיל לרדת, גגות רבים מתחילים לדלוף ולייצר נזילות מהתקרה והקירות. חדירה של מים מהגג יכולה לגרום לתקלות במערכת החשמל ולנזקים נוספים. רגע לפני שמתחיל המבול (גם ברמת הגשמים וגם ברמת הפניות אליכם), איך הכי נכון להתמודד עם אתגרי האיטום השונים?


כל מי שגר בשכונה ישראלית מכיר את זה, כשמתקרב החורף גגות הבתים מתעוררים לחיים – במקרה הטוב, אלה אנשי מקצוע שהגיעו לפני הגשמים כדי לאטום את הגג. במקרה הפחות, הם שם כדי לתקן נזקים שקרו בגלל איטום לא מספיק טוב. דוגמה אחת לנזק היא חדירת מים לבטון החשוף בגג. הנזקים בתוך הבית יכולים להיות כתמי רטיבות על התקרה או הקירות, התנפחות והתפוצצות של הצבע, עובש, קצרים חשמליים וכמובן נזילות או טפטופים לתוך הדירה. גם במבני תעשייה, חשוב לא פחות להקפיד על איטום הגג – חדירת מים למכונות ומכשירים חשמליים תגרום נזקים לציוד ועיכובים בעבודה שיעלו הרבה מאוד כסף.
מבחינת תזמון, כדאי לדאוג לאיטום של המבנה כבר בסוף החורף או בתחילת הסתיו, כדי שלא תהיו מופתעים עם הגשם הראשון. כשהגשם כבר יורד והכל רטוב, קשה יותר לבצע את עבודת האיטום ויש סיכוי שחומר איטום הגגות יהיה פחות יעיל.

איטום גגות: כל האפשרויות

קיימות בשוק שיטות שונות וחומרים שונים לאיטום גגות, ובכל שיטה משתמשים בטכניקות וחומרי איטום שונים - מזיפות הגג, ליריעות ביטומניות, לחומרים אקריליים ופולימריים (בפסקה הבאה נרחיב על כולם). מה שחשוב הוא לבחור את השיטה המתאימה לגג שלכם ולחומרי האיטום שכבר השתמשתם בהם בעבר. בכל שיטה שתבחרו, חשוב להכין את הגג, לנקות אותו מלכלוך, ובחלק מהשיטות צריך גם להרים את כל הדודים, המזגנים והמרזבים כדי שלא יווצרו חורים או רווחים שיפגעו באיכות חומרי איטום גגות. חוץ מזה, חשוב לבחור איש מקצוע מנוסה ויסודי אחרת אתם מסתכנים באיטום שמתקלף ובגג דולף.

קיימים 3 פתרונות מרכזיים לאיטום גגות: זפת, יריעות ביטומניות ופוליגג אקרילי. למרות שעם כל אחד מהם אפשר לאטום גגות, חשוב לדבר על ההבדלים ביניהם ועל האתגרים שהם מציבים בעבודה איתם.

איטום באמצעות זפת חם

מצריך חימום חביות זפת שפולט אדים מסרטנים, עלול לגרום לכוויות ואינו ידידותי לסביבה.

איטום באמצעות יריעות ביטומניות של טמבור

יריעות ביטומניות עשויות אספלט שיוצר יריעה חזקה ועמידה במפני מים. היריעות מגיעות בגלילים ונפרסות על הגג כאשר אזורי החיבור מולחמים ליצירת משטח גדול אטום למים.
היריעות בעלות תקן ישראלי 1430, עמידות לאורך זמן, עמידות בפני טמפרטורות קיצוניות של קור, חום, קרינת UV ורטיבות ופגיעות מכניות.

ישנן שתי קטגוריות עיקריות של יריעות איטום ביטומניות, יריעות APP המותאמות לאיטום גגות החשופים לשמש ויריעות SBS המשמשות בעיקר לאיטום מקלטים, מרתפים, רצפות ואזורים שאינם חשופים לשמש. היריעות הביטומניות קיימות בעובי של 4 או 5 מ"מ וציפוי עליון עשוי אגרגט לבן המפחית את הטמפרטורה במבנה או חול סיליקה. אפשר לפרוש אותן באופן חד או דו שכבתי.

איטום באמצעות חומרים משחתיים כגון פוליגג אקרילי ופוליאוריתני

חומרים משחתיים או נוזליים כמו TAMSEAL 777 המתאימים במיוחד לאיטום גגות משופעים או קירות. חומרים אלו ניתנים למריחה או התזה. מאופיין בתהליך יישום קל, ומאפשר הגעה לכל נקודה בגג באמצעות מברשת או רולר. החומר עצמו בעל צבע לבן לכן אין צורך בהלבנה.

יתרונות השימוש במוצרי פוליגג של טמבור באיטום גגות:

  • איטום לאורך זמן – הגנה חזקה יותר המונעת חדירת מים.
  • לובן גבוה – תורם לוויסות הטמפרטורה בתוך המבנה.
  • יישום קל ופשוט – באמצעות רולר או מברשת.
  • מיצוי מקסימלי – בשונה מאיטום באמצעות זפת, שימוש בפוליגג מאפשר להשתמש בחומר שנשאר גם בפרויקטים הבאים, בלי לבזבז אף טיפה.
  • ידידותי לשימוש, ידידותי לסביבה – פוליגג לא פולט אדים מסרטנים ולא גורם לכוויות.

יתרונות אלו הופכים את הפוליגג לפתרון אידיאלי לאיטום מחדש של גגות, ולחידוש איטום שהתבלה ונסדק לאורך השנים.

איך למצות את יכולות האיטום?

הקפדה על יישום נכון של הפוליגג, תוביל ליצירת האיטום הטוב ביותר.

שימוש נכון בפוליגג יאפשר ללקוחותיכם ליהנות מחורף חם ויבש- עכשיו וגם בשנים הבאות.

לא בטוחים איזה חומר מתאים לכם? נשמח לייעץ לכם במוקד המומחים של טמבור 6477*

 

צפו בסרטון ההדרכה


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

לוגו של חברת טמבור - קישור לעמוד הבית

כניסה למערכת

אין לך עדיין חשבון?
לחצ/י כאן כדי להירשם