fbpx

10 הדברות לזכייה במכרזי שיפוץ

לכבוד פתיחת "עונת השיפוצים" בגופים ובמוסדות, ריכזנו עבורכם את עשרת כללי האצבע שיגדילו את סיכויי הזכייה במכרז.


בתקופה הזו של השנה גופים ומוסדות פותחים מכרזים לצורך שיפוץ וחידוש מבנים. למה כדאי לכם לגשת למכרזים האלה? לעבודה עם מוסדות יש הרבה מאוד יתרונות: ברוב המקרים מדובר בהיקפי עבודה גדולים, התשלום מתבצע בצורה מסודרת ויש אפשרות לחתום על הסכמי עבודה שנתיים, שיזרימו פרויקטים נוספים. בנוסף, כאשר מדובר בשיפוץ מוסדות חינוך מטעם רשויות או עיריות, העבודה מתבצעת תוך פרק זמן קצר יחסית, במסגרת חופשת הקיץ (באופן המאפשר לייצר הכנסה גבוהה בזמן קצר). יתרון נוסף הוא יתרון תדמיתי, המאפשר לכם למצב את עצמכם כאנשי מקצוע מובילים המבצעים עבודות שיפוץ בגופים מוכרים.

באופן טבעי, ככל שהאטרקטיביות של עבודות השיפוץ גבוהה יותר, כך התחרות גדולה יותר. מתוך ניסיון של עשרות שנות עשייה, ריכזנו עבורכם את 10 כללי הזהב שיסייעו לכם להגדיל את סיכויי הזכייה במכרזי שיפוצים. יש לכם שאלות בנוגע לאחד הכללים? נשמח לייעץ ולסייע לכם לגשת בצורה נכונה למכרז.

לפני שניגשים למכרז: ביצוע פעולות הכנה

הכנה נכונה – לצורך רישום למכרז יבקשו מכם מעבר לפרטים הטכניים (כגון אישור ניהול חשבונות) גם קבלות מקצועיות: לראות עבודות שביצעתם בעבר, לקבל המלצות של לקוחות מרוצים (אותם כדאי להכין לאפשרות שיתקשרו אליהם) ולהבין באיזה פרויקטים לקחת חלק. את הפרטים האלה חשוב להכין מראש, לפני שניגשים למכרז.

כמובן שניסיון בביצוע עבודות שיפוץ בגופים מוסדיים מהווה יתרון, ומראה למקבלי ההחלטות באותו המוסד שיש לכם יכולת מוכחת בביצוע עבודות דומות. השאלה היא מה עושים במקרים שבהם אין ניסיון בביצוע עבודות שיפוץ בגופים מוסדיים? התשובות בסעיפים הבאים.

הבלטת יכולות – גם איש מקצוע ללא ניסיון בשיפוץ מוסדות צריך להתחיל לצבור ניסיון איפשהו… כדי שזה יקרה, צריך לשכנע את מקבלי ההחלטות שיש לכם את היכולת לעמוד בדרישות המקצועיות שהם מציבים. לשם כך חשוב להבליט ברזומה את המיומנויות והיכולות שלכם לעבוד עם פתרונות מורכבים דוגמת עבודה עם ציוד התזה, עם צבעים מיוחדים למתכת ולבטון, עם פתרונות מתקדמים לטיפול בקירות חיצוניים ועוד.

הרחבת ארגז הכלים – דרך נוספת להבליט את מומחיותכם היא באמצעות ארגז כלים כמה שיותר רחב. אחת הדרכים להרחיב את ארגז הכלים היא באמצעות הכשרות מקצועיות ומעשיות, דוגמת קורס מאסטר דקורטור, במסגרתו אנשי המקצוע מקבלים כלים לשדרוג היכולות מהמומחים של טמבור, כולל הדרכות מעשיות והכרות עם שיטות יישום מגוונות.

חברות באיגוד – אחת האינדיקציות של מקבלי ההחלטות במוסדות לכך שהם מתקשרים עם איש מקצוע אמין, היא העובדה שהוא רשום באיגוד מקצועי. גם אם אתם לא קבלנים רשומים, חברות באיגוד כגון התאחדות קבלני השיפוצים, יכולה לסייע לכם לבנות מוניטין של אנשי מקצוע מהימנים בעיני מקבלי ההחלטות.

רישום והגשת המכרז

זיהוי הצרכים האמיתיים – לפעמים, בין כל המילים והנתונים הטכניים מסתתרים הצרכים האמיתיים של הלקוח. זיהוי הצורך המרכזי מתוך המפרט היא מיומנות נרכשת שמצריכה ניסיון, ויכולה להקנות לכם יתרון. על הניסיון בקריאת מכרזים אפשר לחפות באמצעות התייעצות עם קולגות או מכרים בעלי ניסיון, או לחילופין לדבר עם הלקוח ולהבין מה חשוב לו בפרויקט.   

הגשת המכרז – לצד מילוי המכרז בהתאם לדרישות, בשלב זה יש לעשות שימוש בפרטים ובמידע שריכזתם בשלב ההכנה, כולל ממליצים ופרויקטים רלוונטיים שביצעתם. בנוסף, מומלץ לצרף פרופיל חברה המבליט את היכולות, היתרונות, ההכשרות וארגז הכלים שלכם.

הקפדה על הפרטים הקטנים – אנשי מקצוע רבים שניגשים למכרז, משקיעים זמן ומאמץ כדי לעמוד בכל התנאים, אך נופלים דווקא בכשלים טכניים יחסית קטנים (כמו למשל היעדר תמחור של חלק מרכיבי העבודה). זה אולי נשמע טריוויאלי, אך בלי לעבור על כל סעיפי המכרז ולהתייחס לכל פרט ופרט, סיכויי הזכייה יורדים באופן דרמטי.

תמחור העבודה – כדי להגדיל את סיכויי הזכייה במכרז, ההצעה שתבנו צריכה להיות מצד אחד תחרותית ומצד שני לספק פתרון מספיק איכותי. נקודת האיזון בין המחיר לאיכות עוברת פעמים רבות ביכולת לספק את הפתרונות המתאימים ביותר לדרישות, מכל הבחינות: כך למשל במקרים שבהם המפרט כולל צבע אקרילי בעל תו תקן ישראלי, אפשר להשתמש בצבע אקרילי 809 או במולטיקריל, שמעניקים תמורה גבוהה למחיר. לחילופין, במקרים שבהם לא מבקשים תו תקן, ניתן להשתמש בפתרונות שעלותם נמוכה יותר, אך עדיין מעניקים פתרון איכותי.  

קבלת חוות דעת נוספת – רגע לפני שאתם מגישים את הצעתכם, רצוי לבקש מקולגה לעיין בה כדי לוודא שלא פספסתם אף נקודה חשובה. ניתן להתייעץ עם המומחים של טמבור לפני הגשת ההצעה, כדי לבנות פתרון אופטימאלי ברמת התקציב וברמת האיכות.

אחרי המכרז

למידה ושיפור – גם אם לא זכיתם במכרז, שמורה לכם הזכות לדעת מהן תוצאות המכרז ולעיין בהצעה הזוכה. עיון בהצעה הזוכה יאפשר לכם לנתח את הפרמטרים שגרמו לבחירה בהצעה זו, ולהסיק מסקנות כדי לשפר את סיכויי הזכייה במכרזים הבאים.

ברוח חג האביב אנחנו מאחלים לכם שנה של התחדשות בפרויקטים גדולים, ומעמידים לרשותכם ניסיון של עשרות שנים בבניית מפרטים ובעבודה עם גופים מוסדיים.


לייעוץ מקצועי התקשרו למוקד המומחים שלנו: 6477*

 


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת