fbpx

המסלול המקוצר לממ"ד – טמבור עושה סדר בתקנות החדשות ובמגוון הפתרונות הטכניים


בעקבות הקלות ברגולציה ובלוחות הזמנים, הדרך לקבלת אישור לבניית ממ"ד התקצרה משמעותית. בשלב הראשון הוראת השעה תקפה לבנייה פרטית עד 2 קומות, אבל צפויה להתרחב.כדי שתוכלו להיערך בגזרתכם ולהבטיח שהדרך לממ"ד בטוח, תקני ונעים תהיה מהירה, הכנו לכם סקירה קצרה של התקנות החדשות ושל מוצרי טמבור הייעודיים.

לאור המצב הביטחוני, הוראת שעה מעודכנת של המועצה הארצית לתכנון ובנייה ופיקוד העורף (פקע"ר), מאפשרת כיום לקבל אישור לבניית ממ"ד בתהליך מזורז.
בימי שגרה, תהליך הגשת תכנית בנייה לממ"ד דומה מאוד לזו של בניית בית. הוא כולל ועדות, אישורים, גרמושקות, מפות ויכול לקחת הרבה מאוד זמן.
מתוך הבנה שבשעת מלחמה הביקוש למרחב מוגן עולה וכדי להימנע ממצב שבו אנשים בונים בצורה לא חוקית ולא תקנית, החליטו בפקע"ר ובמנהל התכנון לאפשר תהליך מזורז לקבלת אישור בנייה לממ"ד.

הפרטים המלאים על ההוראה המעודכנת באתר פיקוד העורף

כמה הקיצור משמעותי? מאוד
לפני העדכון בהוראת השעה, בנייה של ממ"ד הייתה מותרת בהתאם לתב"ע. כל חריגה מהתכנית חייבה הגשת בקשת הקלה לחריגה מקווי התכנית המקורית לועדה המקומית לתכנון ובנייה, תהליך שהיה יכול להימשך עד כשנה. בעקבות השינוי, אפשר כיום לקבל את האישור תוך כ-14 יום בלבד, בהנחה והכל נעשה בצורה נכונה. את הבקשה לבניית ממ"ד מגישים אונליין דרך מערכת הרישוי של פקע"ר בצירוף המסמכים המפורטים בסעיף 3 של הוראת השעה.

לבנות נכון, מהשלב הראשון – סל הפתרונות לממ"ד של טמבור

ממש בקרוב תחל כאן תנופה של בניית ממ"דים ולנו בטמבור יש סל פתרונות איכותיים שעומדים בתקן הישראלי, מתאימים לבנייה ירוקה וקיבלו את אישור פקע"ר (פיקוד העורף).
יחד עם המוצרים, לקוחות טמבור נהנים משירותי ייעוץ מקיפים הכוללים אפיון של מערכות מלאות מתשתית עד גמר, התאמת פתרונות מקצועיים וליווי לאורך היישום ואחריו.

הדאגה לביטחון בני המשפחה ודיירי הבית היא השיקול החשוב ביותר בבניית ממ"ד, אבל לא היחיד. בבתים רבים, הממ"ד הוא חדר שינה וגם השהייה בו צריכה להיות נעימה. מכיוון שהמרחב המוגן בנוי מבטון ובטון מביא איתו אתגרים, פיתחנו בטמבור מגוון פתרונות מקצועיים להתמודדות עם האתגרים שמאפיינים ממ"דים.

אחת הבעיות המוכרות של בטון היא שהוא לא מבודד. מה שאומר – חם מאוד בקיץ וקר ולח בחורף. הפתרונות שאנחנו מציעים מתחלקים לשתי מערכות עיקריות:

1. מערכת מבוססת חיפוי בלוחות גבס – מורכבת מחיפוי של לוחות גבס בשילוב צמר מינרלי או סלעים ומתאימה גם לקירות וגם לתקרה. כך נוצר בידוד תרמי טוב יותר שמפחית מעברי חום וקור. בנוסף, המערכת גם משדרגת את רמת הגמר והנראות של הממ"ד – היא מספקת תשתית חלקה עליה אפשר ליישם חומרי גמר לשדרוג המראה של הממ"ד.

2. מערכת מבוססת טיח תרמי 200 – טיח תרמי 200 הוא טיח ידידותי לסביבה עם יכולות בידוד מעולות. הוא מבוסס על צמנט ומכיל כמות גבוהה של אוויר ופוליסטירן. הטיח התרמי של טמבור עומד גם כן בתקנים ישראליים, עוזר בחסכון אנרגטי ונחשב קל במיוחד ליישום. המערכת מבוססת הטיח התרמי כוללת גם מערכות גמר כמו שליכט בגר שאפשר לצבוע בכל צבע שתרצו. אפשר לקבל את המפרט הטכני המלא של המערכת כאן.

שתי המערכות עומדות בתקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281 וכמובן בדרישות פקע"ר.

צבע לממ"ד – רוב הצבעים מותרים ליישום בממ"ד אבל כמובן שרצוי שיהיו על בסיס מים או צבעים נושמים. אנחנו ממליצים על יישום סופרקריל אקו, צבע נושם על בסיס מים שלא פולט VOC ומתאים גם לתקן 5281 לבנייה ירוקה.

הנמכת תקרה בממ"ד – רוצים לבצע הנמכת תקרה בעזרת לוחות גבס בממ"ד לצורך עיצובי או כדי להעביר תשתית טכנית כמו חשמל או מיזוג? מומלץ לעשות את זה עם פרופילי שלד לחיפוי F47. אלה למעשה פרופילים מיוחדים, חתך הפרופיל הוא 17/47 מ"מ. הם מורכבים על התקרות, ביניהם מניחים בידוד תרמי ואז מותקנים בהברגה לוחות הגבס.

כדי להבטיח בנייה של ממ"ד תקני, להגדיל את הבטחון של בני הבית ולהימנע מתיקונים ושיפורים עתידיים, חשוב לבנות נכון. בשביל זה אנחנו כאן.
טמבור מספקת מערכות מלאות, מתשתית עד גמר, עם דגש על בנייה ירוקה וליווי מקצועי מלא למתכנן, למבצע וללקוח הקצה.
במוקד המומחים שלנו ישמחו לייעץ, לענות על שאלות מקצועיות ולספק מפרטים. אפשר ליצור איתנו קשר ב-*6477, בוואטסאפ או דרך האתר שלנו.


כניסה למערכת


התחברות בעזרת שם משתמש וסיסמה

ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת