fbpx

צביעה וציפוי משטחי בטון: ליהנות ממערכת של פתרונות

כמו שאין שני אנשים זהים, כך אין שתי רצפות זהות – לכל אחת צרכים ייחודיים בהתאם לייעוד, לתקנים ולדרישות המזמין. מהם האתגרים הצצים לאורך הדרך ואיך אפשר לספק להם מענה כדי ליישם את הפתרון ביעילות מרבית?


בדיקת התשתית והכנתה

אחד המפתחות המשמעותיים להצלחת פרויקט צביעת רצפות בתעשייה הוא שלב הבדיקה וההכנה. בשלב זה, הרבה לפני שמתחילים ביישום, יש לבדוק את רמת המוכנות של התשתית: כך למשל כאשר מדובר ביציקת בטון חדשה, יש להמתין עד שהבטון יגיע לחוזק הרצוי. בנוסף, חשוב לבדוק האם קיים פער בין סוג הבטון שביקש המזמין לבין זה שיושם בפועל. את כל אלו המומחים של טמבור בודקים לפני היישום כדי למנוע כשלים בהמשך.
גורם משמעותי נוסף שיכול לחרוץ את גורל הפרויקט הוא רמת ההידבקות של הציפוי לתשתית, התלויה בפעולות ההכנה השונות. כבר בשלב זה, הרבה לפני שהציפוי בא במגע עם הבטון, חשיבות העבודה הקבלנית עצומה: מליטוש משטח הבטון ועד שאיבה יסודית והחלקת המשטח.
אנחנו בטמבור מבינים שהכנת השטח מהווה נדבך מרכזי בהצלחת הפרויקט ובמניעת תקלות בהמשך. לכן, הגב המקצועי הרחב שמקבל הקבלן מטמבור בא לידי מימוש כבר בשלב זה: כל מפרט מכיל התייחסות מדוקדקת לפעולות שצריך לבצע לצורך הכנה מיטבית של התשתית, בהתאם לסוג המערכת.

מציאת הפתרון המתאים ביותר לתשתית

לכל רצפה ייעוד ומכלול שונה של צרכים. היכולת להוביל להצלחת הפרויקט תלויה בזיהוי צרכי המזמין ומציאת הפתרון המקיף הטוב ביותר עבורם. איך עושים את זה? באמצעות עין מקצועית מיומנת: המטראז' הרחב שצברנו בעולם הרצפות לתעשייה מאפשר לנו למפות במדויק את הצרכים הייחודיים, ולרקוח את הפתרון המתאים לכל פרויקט.
הנה מספר דוגמאות:
רצפות למפעלי מזון –
ציפויים למפעלי מזון צריכים להיות מאושרי מגע במזון אקראי ולעמוד בתקן מטעם ה FDA האמריקאי. מעבר לכך, לכל מפעל מזון ספסיפקציות שונות בהתאם לייעוד שלו. כך למשל בשלב איתור הצרכים במאפיית פילסברי, עלו מספר קריטריונים שבהם ציפוי האפוקסי צריך לעמוד:
• עמידות לעגלות מאפים עם גלגלי ברזל, המסבים נזק לציפוי אפוקסי רגיל
• עמידות לחום הגבוה שבוקע מתנורי המאפייה המאסיביים
• ציפוי מאושר מגע במזון אקראי
לאחר שקלול הצרכים המלצנו לפילסברי על אפוקסי צמנט העמיד גם לשחיקה (של העגלות), גם לחום (של התנורים) וגם מאושר מגע במזון אקראי.
רצפות בתעשייה האווירית –
מציאת פתרון מקיף לציפוי רצפת האנגר של מטוסים, שהיה צריך לעמוד במספר תנאים:
• להיות עמיד לדלק סילוני ולשמן בלמים מאוד קורוזיבי
• עמיד UV בשל מפתח כניסה ענק, החושף את הציפוי לקרני השמש
• עמיד לשחיקה הנגרמת ע"י עגורנים מאסיביים במשקל 10 טון
על מנת לספק מענה מקיף לצרכים אלו נעשה שימוש בטמגלס PE – שידוע בעמידותו המצוינת לשחיקה, לשמן סקיידרול ולדלק סילוני.

צביעה וציפוי משטחי בטון

תמורה גבוהה למחיר

לרצפה נתונה מספר פתרונות אפשריים המעניקים הגנה לטווחי זמן שונים. לשם המחשה ניתן לצבוע רצפת בטון של חניון ציבורי במערכת "דקה", עם עלויות נמוכות יחסית לממ"ר ולטווחי זמן מוגבלים. בו בעת ניתן לצפות את אותו המשטח בציפוי אפוקסי רב עובי אשר יעניק הגנה לשנים רבות. כמובן שבחניונים בעלי עומסי תחבורה נמוכים אין טעם ביישום של "תותחים כבדים" – קרי מוצרים רבי עובי.
חברת טמבור קשובה לצרכי הלקוח גם בהיבט הכלכלי, ולעיתים מעניקה לאותו פרויקט שלל פתרונות לטווחי זמן שונים.

איכות הציפויים

לאחר גיבוש הפתרון, חשוב ליישם אותו באמצעות הציפויים האיכותיים ביותר שמעניקים מקסימום תמורה למחיר. לשם כך ציפויי הרצפות שלנו עומדים בתקנים בינלאומיים מחמירים. בנוסף, כדי להשיג ביצועים משופרים, ציפויי האפוקסי שמעמידה לרשותכם טמבור מועשרים בתוספים המשפרים את עמידותם לתנאי סביבה מגוונים. בין מוצרי הדגל שלנו:
טמפלור TR – ציפוי אפוקסי דו-רכיבי המכיל שרפים המיוצרים ע"י חברת Hundsman הגרמנית – מובילת שוק עולמית בתחום השרפים לתעשייה. מעבר לעמידותו הגבוהה של טמפלור TR למים וכימיקליים (ראו הנחיות מפורשות של טמבור לכל חומר כימי), הוורסטיליות שלו מאפשרת לכם להשתמש בו גם כיסוד, גם כעליון וגם כשקוף.
פוליקולד 100 – לכה על בסיס שרפים מיוחדים שאין כמותה בשוק הישראלי. הצבע הינו מסוג פוליאוריאה קרה, נטולת מדללים ובעלת גמישות יוצאת דופן המתבטאת בכושר התארכות של 70% ויותר. פולקולד 100 מתאים למגוון רחב של תשתיות: מחניונים וסיפוני עץ ועד רצפות לתעשייה. הצבע נטול מדללים ולכן ידידותי לסביבה ולמיישם. בעל עמידות גבוהה לשחיקה ולקרינת UV, שומר על הגוון המקורי של הציפוי לאורך זמן. בשל גמישותו הייחודית, לצבע עמידות מעולה לאימפקט (מכות אקראיות). הייבוש המהיר של פוליקולד 100 מונע הידבקות של אבק , ומאפשר הליכה או שינוע תוך זמן קצר מרגע הייבוש הסופי.

עמידות לאורך זמן

איכותי ככל שיהיה הפתרון שיושם, לצורך עמידות מרבית יש לדאוג לתחזוקה נכונה. גם בשלב הזה המומחים שלנו מספקים מענה, באמצעות בדיקת הרגלי הניקוי הישנים ומתן המלצות בהתאם. כך למשל נבדוק שה- PH של סבון הניקוי לא ניטרלי או נמוך מידי ואם משתמשים במכונות שטיפה, נמליץ על מטליות כותנה שלא ישרטו את המשטח.
"הדרך ליישום מוצלח של ציפויי רצפות רצופת אתגרים רבים ומגוונים. באמצעות מעטפת מקצועית רחבה אנחנו מעניקים תמורה גבוהה להשקעה תוך מתן פתרון אסתטי, עמיד וקל לתחזוקה".
נשמח ליישם את הניסיון הרב שצברנו גם בפרויקט שלך.


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת