fbpx

עיצוב בעזרת שבלונות

שבלונות הן דרך נהדרת לשנות בקלות ובעלות נמוכה את מראה הבית. קבלו רעיונות לשימוש בשבלונות בעיצוב הבית והסבר על אופן השימוש.


חדר ילדים

אומרים שהפרטים הקטנים עושים את ההבדל, וזה נכון גם לגבי עיצוב הבית. הפרטים הקטנים הם אלה שהופכים את הבית לייחודי, כזה שמתאים לאופי של בעליו. אחת הדרכים הפשוטות והזולות ביותר להעניק אופי לבית היא צביעה בעזרת שבלונות. במקום קיר חלק ומשעמם, קיר מעוטר בצורות גיאומטריות טרנדיות; במקום ארון רגיל, כזה שרואים בכל בית, ארון ייחודי ומעניין עם דוגמאות פרחים; ואפילו הרצפה והתקרה יכולות להשתדרג בקלות בעזרת שבלונות. אז איך משתמשים בשבלונות לעיצוב הבית ואיך תוכלו לעשות את זה לבד? קבלו רעיונות וטיפים, שיעזרו לכם להפוך את הבית שלכם לבית ייחודי ומלא חיים.

קיר-שבלונות

מהן בכלל שבלונות?

שבלונה היא מעין תבנית, בדרך כלל מדובר במשטח פלסטיק או מתכת, שנחתכת ממנו צורה מסוימת. כשמצמידים את השבלונה למשטח כלשהו וממלאים בצבע את האיזור החתוך, מתקבלת הצורה החתוכה על המשטח. אפשר לקנות שבלונות מוכנות ואפשר אפילו להכין לבד שבלונות (למרות שאתם עלולים לגלות שלא קל להגיע לרמת דיוק מירבית, בעיקר אם החיתוך שלכם כולל פרטים קטנים). אפשר למצוא שבלונות בשלל צורות ואפילו שבלונות של אותיות, בעזרתן תוכלו ליצור מילים או משפטים על הקירות או הרהיטים שלכם.

שבלונה-בפנטזיה-זהב - Copy 1
צילום: מיכל יניב, עיצוב וצביעה: הגר יואלי

על הקירות

שימוש בשבלונות על קירות הבית יכול לשנות לחלוטין את מראה החדר. תוכלו להשתמש בשבלונה כדי לייצר דוגמה חוזרת על כל הקיר, כדי שתיצור מראה דומה לזה של טפט. במקרה כזה, תוכלו לצבוע את הקיר בצבע בסיס ואחרי הייבוש להוסיף את העיטורים בעזרת השבלונה. ניתן גם ליישם את השבלונה רק במקום מסוים בקיר, כדי להוסיף לקיר מעין תמונה קבועה. תוכלו גם לצבוע בעזרת השבלונה מילה או משפט השראה על הקיר ואפילו לייצר מעין שעון שטוח בעזרת שבלונה ומנגנון עם מחוגים.

Assaf-Pinchuk-photography_0196

על הרהיטים

כדי לשדרג מראה של רהיט משעמם, נוכל להוסיף לו עיטור בעזרת שבלונה. אפשר להשתמש בשבלונה על הארונות, השידות ואפילו על השולחנות, כדי ליצור מעין מפה קבועה. הארון בחדר השינה של הילדים יכול להתחדש בקישוט שמתאים לתחביבים של הילד (כדורגל, בלרינה או דמות מצוירת שהוא אוהב במיוחד), השידה בחדר השינה שלכם תיהנה מעיטור פרחים רומנטי, ועל שולחן הקפה הפשוט שבסלון תוכלו להוסיף בקלות מעין מפית סרוגה גדולה מאוירת, בעזרת שבלונה מתאימה.

על הרצפה והתקרה

לא רק הקירות והרהיטים יכולים להשתדרג בעזרת שבלונות, אפילו הרצפה והתקרה שלכם יכולות לשנות את המראה הרגיל והמשעמם שלהן בעזרת שימוש בשבלונה. תוכלו כמובן לבחור בכל שבלונה לרצפה או לתקרה, אבל יתאימו במיוחד שבלונות במראה אוריינטלי, שיעניקו לחדר מראה ייחודי ומעניין. ביחרו בעיטור רק על הרצפה או רק על התקרה, כדי לא ליצור מראה עמוס מדי בחדר.

איך משתמשים בשבלונות?

לפני שאתם מתחילים בעבודה, כדאי לעשות צביעת ניסיון עם השבלונה על נייר או קרטון. אחרי שהתנסתם ואתם מרגישים מוכנים, אפשר להתחיל. הצמידו את השבלונה למקום המתאים בעזרת מסקינטייפ (לפני הדבקת המסקינגטייפ, הדביקו אותו על בד החולצה או המכנסיים, כדי להחליש את הדבק. החלשת המסקינגטייפ תסייע לקלף אותו בקלות מהקיר בסיום העבודה). טיבלו מברשת בעלת קצה קטום (מברשת סטנסיל), ספוג או רולר ספוג בצבע והסירו את עודפי הצבע על מגש. אל תדלגו על שלב הסרת הצבע, המטרה היא להגיע למצב של צבע כמעט יבש על המברשת או הספוג. ציבעו בתוך השבלונות בתנועות סיבוביות קטנות או בטפיחות קטנות ועדינות. אל תמרחו את הצבע, כדי שהוא לא יימרח מתחת לשבלונה ויקלקל את הדוגמה. כשמסיימים, מסירים בזהירות את השבלונה ונהנים מהתוצאה. 

Fotolia_169572021_Subscription_Monthly_XXL

להורדת שבלונות לעיצוב חדרי הילדים ולהתחיל לעצב עוד היום לחצו כאן.

עשינו לכם חשק לצבוע את הקירות? אל תרימו את המברשת לפני שאתם קוראים את המדריך המלא לצביעת הבית!


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת