fbpx

צובעים את חדר הילדים ומספקים לילדים תעסוקה לחופש

החופש הגדול כבר כאן, וגם אם הילדים שלכם עדיין בקייטנה, רוב הסיכויים שבעוד כ-3 שבועות תמצאו את עצמכם מחפשים דרך לנתק אותם מהמסכים ולהעסיק אותם. וכדי לעזור לכם, מצאנו דרך בה תוכלו גם לספק להם תעסוקה לחופש וגם לחדש את החדר שלהם לקראת שנת הלימודים הבאה: כך תצבעו יחד עם הילדים את החדר שלהם.


איך לעצב את חדר הילדים?

אם הילדים גדולים מספיק, כדאי לשתף אותם בתכנית העיצוב לחדר הילדים. תנו להם לחשוב מה היו רוצים לשנות בחדר ומה חשוב להם להשאיר. אפשר לבחור בנושא מסוים לחדר, כמו יער, ים או כדורגל, ודרכו לבחור את הצבעים והשינויים שתכניסו בחדר. אם יש לכם יותר מילד אחד באותו חדר, חשוב לשמוע מכולם איך היו רוצים לעצב את החדר, ואז לעזור להם להחליט על עיצוב שמתאים לכולם. דרך אחת היא לבחור שני גוונים שונים של אותו צבע, למשל צבע רך יותר לילד הצעיר וצבע כהה יותר לילד הבוגר. אפשר גם לבחור בשני צבעים עיקריים, האחד כצבע בסיס לקיר והשני כצבע של עיטורים, שאפשר לצייר באמצעות שבלונות. בכל צד החליפו את הצבעים – בצד אחד צבע א' יהווה בסיס לקיר וצבע ב' יהווה את העיטורים, בצד השני, של הילד השני, צבע ב' יהווה את הבסיס לקיר ובעזרת צבע א' צרו את העיטורים. כך תוכלו לשמור על מראה משלים לחדר ועדיין לאפשר לכל ילד לבחור בצבע העיקרי שלו.

כדי לקבל השראה באשר לגוונים השונים תחת אותו צבע או לצבעים שילכו היטב זה עם זה, מומלץ להכנס למניפת צבעים שלנו. 

צביעה בטוחה

אם פעם היינו צריכים לצאת מהבית ליום או יומיים אחרי הצביעה, כדי לאפשר לחומרים הכימיים שבצבע להתנדף, היום רוב הצבעים ידידותיים לסביבה, והילדים יכולים להשתתף בצביעה בעצמם. חשוב לבחור בצבעים איכותיים בעלי תו תקן ירוק של מכון התקנים, כאלה שאינם פולטים רעלים מסוכנים. מעבר לצביעה עצמה, הילדים שלכם יבלו בחדר הזה זמן רב, וחשוב ליצור עבורם סביבת מגורים בטוחה. רוב הצבעים בעלי תו התקן הירוק הם צבעים על בסיס מים, שאינם מכילים תרכובות אורגניות נדיפות ומתכות כבדות. לחדרי ילדים מומלץ לבחור צבע על בסיס מים, כמו סופרקריל מט פלוס – צבע אקרילי נושם ללא עופרת וכרומטים, רחיץ מאוד, שמתייבש במהירות.

עכשיו מתחיל הכיף!

סיימתם לעצב? קניתם את הצבע המתאים? זה הזמן להתחיל ליהנות באמת. מומלץ לשתף את הילדים בצביעת חדר כבר מהרגע הראשון, של הכנת החדר לצביעה. הוציאו את הצעצועים הקטנים לחדר אחר או אירזו אותם זמנית בארגזים. כסו את כל הרהיטים ביריעות ניילון והגנו על הרצפה בעזרת עיתונים, יריעת ניילון (זהירות, לא להחליק!) או יריעת קנווס גדולה, שאפשר אחר כך לשמור ולהשתמש בה גם בצביעה הבאה. הלבישו את הילדים בבגדי עבודה שאפשר ללכלך וגשו למלאכת הכנת הקיר. כדי שהצביעה תצא אחידה, חשוב למלא חורים או סדקים בקיר, לוודא שהקיר נקי מאבק, לכלוך ושאריות צבע ושהוא חלק ויבש. לפני שאתם ניגשים למלאכת הצביעה עצמה, תנו לילדים להתאמן בצביעה על קרטון, וכשהם מוכנים, התחילו לצבוע את הקיר עצמו.

לחדש את הרהיטים על הדרך

אם אתם כבר בתהליך של עיצוב חדר הילדים מחדש, אפשר לשלב גם חידוש וצביעה של הרהיטים הקיימים, כך שיתאימו לעיצוב המחודש. כך גם תחסכו כסף, גם תשמרו על הסביבה וגם תספקו תעסוקה נוספת לילדים. לצביעת הרהיטים תוכלו להשתמש בצבע פוליאור על בסיס מים, צבע ידידותי לילדים ומתייבש במהירות. הצבע מספק כיסוי ועמידות מעולים לצד קלות ביצוע ומחיר נוח, ומאפשר שמאפשר לצבוע רהיטים, דלתות ואפילו ארונות מטבח.
לפני הצביעה, שייפו וקלפו כל צבע רופף על הרהיט (הילדים יהנו במיוחד ממלאכת השיוף!). אם הצבע במצב טוב, אפשר לשייף את השטח בנייר לטש עדין. אם יש פגמים ברהיט, מתקנים אותם, ומחליקים את העץ בעזרת דבק שפכטל. אחרי הייבוש מחליקים שוב את העץ בעזרת נייר לטש עדין ומנקים את האבק. בוחרים צבע שמתאים לגוונים שבחרתם לחדר וצובעים 1-2 שכבות של צבע פוליאור על בסיס מים.

היה כיף? הילדים מבקשים עוד ועדיין נשארו שבועיים להרוג? קבלו רעיונות לצביעת חדר השינה שלכם ואולי תוכלו להמשיך לפרויקט הבא. בהצלחה!


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת