fbpx

לחדש את הבית בקלות ובתקציב נמוך

מי לא אוהב להיכנס לבית מחודש ומעוצב? אם חשבתם שחידוש הבית ידרוש זמן רב והוצאה כלכלית גבוהה, אנחנו כאן להוכיח לכם שאפשר גם אחרת.


כל זמן הוא זמן מצוין לחידוש ועיצוב הבית. תקופת החגים מביאה איתה התחלות חדשות, הניקיונות של פסח הם תירוץ טוב להוציא מהבית פריטים מיותרים, ולפני החופש הגדול רבים עסוקים במעבר לבתים חדשים. כדי לחדש את הבית, אין צורך לרוץ ולשכור מעצב פנים או להוציא אלפי שקלים על רהיטים חדשים. גם אתם יכולים לעצב ולשדרג את הבית בקלות ובתקציב נמוך, עם קצת השראה וכמה כלים וטיפים מקצועיים.

טיח ערבה TA420

שינויים קטנים עושים הבדל גדול

משחקים בצבע
גווני סופרקיל 2000: 0550T | 0074T | 101 white | 202 black

אם מצבו הפיזי של הבית שלכם טוב, אין צורך בצביעה כוללת או החלפה של כל הרהיטים בבית. מספיק שתבצעו מספר שינויים קטנים באיזורים מרכזיים בבית, ומראה הבית ישתדרג מידית. רצוי למקד את השינוי באיזורים הציבוריים, בהם אתם שוהים רוב הזמן, כמו הסלון, הכניסה לבית (בחוץ ובפנים) והמטבח.
צביעת קירות בצבע חדש תיצור, כמובן, שינוי מיידי, אבל גם אם לא תצבעו את כל הקירות, אלא תסתמכו על הגוונים הקיימים ותוסיפו להם אלמנטים נוספים, תעניקו לבית מראה חדש. אפשר להשתמש בצבעי אפקטים, שמתאימים לצבע הבסיסי של הקיר ויוצרים טקסטורות שונות, אפשר להשתמש בשבלונות כדי ליצור עיטורים עדינים על הקירות, ואפשר גם לשחק עם משטחים גיאומטרים על הקירות, כדי ליצור איזור מעניין במיוחד, שבבסיסו הצבע המקורי של הקיר.

קיר דומיננטי

אחת הדרכים המומלצות לחלוקת מינוני הצבע בחדר היא באמצעות בחירת קיר אחד דומיננטי. מטרת השימוש בקיר דומיננטי היא לשבור את תבנית החדר, לייצר תחושת עומק ופרופורציה ולהכניס עניין בחלל. כדי ליצור קיר כזה, ביחרו בקיר בעל משמעות בחדר (כמו הקיר עליו נשענת הספה בסלון או הקיר אליו צמוד גב המיטה בחדר השינה) והעניקו לו טיפול שונה, בין אם באמצעות הדבקת טפט או צביעה בצבע שונה משאר קירות החדר, צביעה באפקט מסוים או בטקסטורה ייחודית. 

חדר שינה אפריקה
גוון הקיר: TA865

להרחיב את הבית בלי לשבור קירות

אפילו אם החללים בבית שלכם קטנים, אין צורך לשבור קירות, כדי ליצור בבית אווירה מזמינה ונעימה. בעזרת שימוש בצבע ואקססוריז נכונים, אפשר ליצור אשליה של בית מרווח וגדול. שימוש בגוונים בהירים לקיר יעניק אשליה כזאת, כמו גם גוון קיר שדומה לגוון הרצפה. צבעו גם את התקרה באותו גוון, כדי ליצור מראה של קיר גבוה יותר. שימוש בפריטים משלימים, כמו מראות ווילונות גבוהים ורחבים, יעזור גם הוא ליצור אשליה של מרחב בעיצוב הבית.

מחדשים גם את חדר הילדים

הילדים שלנו גדלים משנה לשנה, והצרכים שלהם משתנים תכופות. אם אתם מעצבים מחדש איזורים בבית, כדאי לחשוב גם על הילדים. כדי לחדש בקלות ובמהירות את חדר הילדים, אפשר להתחיל ברהיטים. צביעת רהיטים כמו המיטה, השולחן או הארון, היא דרך חסכונית ונהדרת לחידוש מראה החדר בלי להתאמץ יותר מדי. ואפילו הילדים יכולים לעזור! אם אתם רוצים שינוי רציני יותר, צביעת חדרי הילדים היא פתרון מעולה, שיעניק שינוי אמיתי, בעלות נמוכה יחסית. קירות חדרי הילדים הם בדרך כלל מהמלוכלכים שבקירות הבית, ולכן חשוב לצבוע אותם בצבעים עמידים ורחיצים, שניתן לנקות בקלות. גם בחדרי הילדים אפשר להשתמש בשבלונות לעיטורים על הקירות או בצבעים בעלי טקסטורה מיוחדת. דרך נוספת להפוך את חדר הילדים למיוחד ומשחקי היא לצבוע קיר אחד בצבע מגנטי, שהופך את הקיר למשטח מגנטי לכל דבר.
אל תשכחו שכל צבע שאתם מכניסים לחדר הילדים חייב להיות צבע איכותי וידידותי לסביבה שאינו פולט רעלים.

חדר_ילדים_39
גווני סופרקריל 2000: 0843P | 1548P

לא מקפחים את החוץ

יש לכם גינה או מרפסת? אל תשכחו אותה בתהליך חידוש הבית. מזג האוויר הישראלי מאפשר לבלות ימים ארוכים מחוץ לבית, ואם הגינה שלכם תהיה מזמינה במיוחד, יהיה לכם הרבה יותר כיף לשתות שם את הקפה של הבוקר. כדי לשדרג את מראה החוץ, צבעו את ריהוט הגינה שלכם וטפלו בו כדי לשמור עליו לאורך זמן. אם מדובר ברהיטי מתכת, השתמשו בצבעי המרטון של טמבור – צבעים קלים ליישום, שמקצרים משמעותית את תהליך ההכנה לפני צביעת מתכת וניתנים ליישום ישירות על החלודה. אם מדובר בדק עץ שדורש תחזוקה, השתמשו בסדרת מוצרי הדק. לידיעתכם, מומלץ לחדש את הדק פעמיים בשנה, בסוף הקיץ ובסוף החורף. אם אתם לא בטוחים מה בדיוק לעשות, מוזמנים לצפות:

לפני תחילת הצביעה – קבלו השראה

לפני שאתם רצים לקנות צבעים, חפשו השראה ובידקו אילו צבעים מתאימים לחדרים השונים אצלכם בבית. התחילו מעיון במניפת הצבעים של טמבור או באפליקציית טמבור MATCH, בעזרתה תוכלו לשחק עם הצבעים הראשיים והגוונים השונים, ולהחליט על הגוונים שמתאימים לבית שלכם. אם אתם לא מתכננים לצבוע או להחליף את הרהיטים, אלא רק את הקירות, התאימו את הגוונים החדשים שאתם בוחרים לריהוט הקיים.
אחרי שבחרתם צבע אחד או מספר גוונים מתוך המניפה, נסו ליצור 
שילוב צבעים וגוונים שמתאימים זה לזה ויכולים ליצור מראה הרמוני בחלל הבית. 
(כדי ליצור סכמות שונות של צבעים לפי הגדרות שונות, תוכלו להיעזר באתרים כמו pinterest
colorschemedesigner או kuler).

שדרוג וחידוש הבית הוא פרויקט בלתי נגמר, שתמיד אפשר להוסיף לו עוד. חשוב לתכנן מראש את התהליך, להצטייד בצבעים ובחומרים נכונים, ואם לא בטוחים להתייעץ עם אנשי המקצוע המתאימים. מוזמנים לפנות לייעוץ חינם במוקד המומחים שלנו 6477*


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת