fbpx

שיפוץ ירוק – כך תיצרו סביבה ירוקה בקלות גם בבית שלכם

התחושות התחלפו במחשבות, השאיפות עברו לתכנונים והרצונות הובילו למסקנה - הבית צריך לעבור שיפוץ וזו הזדמנות מצוינת לראות איך הוא יכול להפוך להיות "ירוק" יותר גם באמצעות חומרי בנייה. ובירוק, אנחנו מתכוונים לידידותי למשפחה, לשכנים, לסביבה ולחשבון הבנק שלכם.


שיפוץ ירוק – קווים לדמותו


בשנים האחרונות מגמת הבנייה הירוקה נמצאת בצמיחה מתמדת, כאשר יותר ויותר חברות מאמצות עקרונות אקולוגיים, פועלות לקידום איכות הסביבה וניצול נכון של משאבי הטבע. כמו שאפשר לראות בקיצים שהופכים חמים יותר ובהקצנות של תופעות טבע, לאקלים ולקיימות יש השפעות עצומות על כולנו. היום, את השינוי כולנו יכולים לעשות. אם עד היום בנייה ירוקה היתה קונספט ששמור להקמה של מבנים או בתים פרטיים, היום גם שיפוץ יכול לתפוס אופי ירוק ואפילו להיות ירוק-על-מלא.

שיפוץ ירוק מכל הסיבות: כלכלי, בריאותי וסביבתי

היתרונות הבריאותיים והסביבתיים של שיפוץ ירוק הם רבים ומשמעותיים. למשל, צמצום פליטת רעלים מחומרי הבנייה באמצעות שימוש במוצרים ירוקים ושימוש בידוד תרמי טוב יותר, יספק אוויר נקי לנשימה והשפעה חיובית על בריאות בני המשפחה.
בנוסף ליתרונות הסביבתיים הברורים, שיפוץ ירוק מאפשר לנו חיסכון ארוך טווח. כולנו מודעים לעלויות ההולכות וגדלות של חשמל ומים ולצורך הבוער בחיסכון וייעול. השיפוץ הירוק מאפשר לצמצם משמעותית את צריכת החשמל והמים. ידעתם למשל ש-50% מחשבון החשמל של משק בית ממוצע הוא על הוצאות קירור או חימום? עכשיו דמיינו את החיסכון לאורך שנים.
אבל ריענון וחידוש של הבית לא רק טובים לסביבה ולכיס. הם גם משפרים משמעותית את איכות החיים בבית. למשל, שימוש בבידוד אקוסטי מסייע לבידוד הדירה מגורמי רעש, ולא משנה אם הגורמים הם שכנים או ילדים מתבגרים. שיפוץ ירוק יכול לכלול חלונות במפתחים גדולים או שימוש בבידוד תרמי – דבר שיאפשר הפחתת השימוש במזגן והקלה באוויר הדחוס בחלל. באופן דומה, שימוש בצבעים ללא חומרים משמרים ובעלי תכונות שעוזרות לקירות שלכם לספוח ולפלוט לחות כמו eco2, מסייעים בהפחתת פטריות ובכך ישפרו את איכות האוויר שאתם נושמים בתוך הבית.
מה הופך את השיפוץ שלכם לכזה שישפר את הבריאות שלכם ויסייע בחיסכון משמעותי? יישום של מספר עקרונות ירוקים ושימוש במוצרי גמר נכונים. 

הירוק הופך ירוק יותר – עקרונות היסוד של שיפוץ ירוק

שיפוץ ירוק נשען על אבני הדרך של בנייה ירוקה, כלומר, ניצול משאבים טבעיים באופן הרמוני בין האדם לסביבה, לצד שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה וחסכון אנרגטי מקסימלי.
חומרי בנייה ידידותיים לסביבה – חומרי בניין ממקור טבעי, מתמחזר ואחראי, שהייצור שלהם דורש מעט אנרגיה, הם חומרי בנייה מועדפים. גבס למשל שיכול לשמש גם לשימושים חיצוניים, דקורטיביים וחדרים רטובים הוא אחד מהם. בנייה בלוחות גבס נחשבת לשיטת הבנייה היעילה ביותר מבחינת צריכת אנרגיה והידידותית ביותר לסביבה. היא מהירה, מדויקת, נקייה, שקטה ומאפשרת שליטה על הבידוד התרמי והאקוסטי בקלות.
עץ הוא חומר גלם טבעי נוסף שכדאי לעשות בו שימוש ואליהם מצטרפים גם צבעים אקולוגיים שאינם מכילים חומרים מזהמים ומשמרים.

תכנון תרמי – בידוד קירות בגבס הוא רעיון מצוין אבל גם טיח תרמי הוא דרך לתרום לבידוד של הבית. חלונות עם זיגוג כפול יבודדו ויאפשרו לצמצם את שעות המזגן.

שיפור איכות האוויר – אנחנו מבלים למעלה מ-90% מהזמן שלנו בין קירות ובחללים סגורים. לזה מתווספת העובדה שזיהום האוויר בחלל סגור גבוה פי 5 מהאוויר בחוץ. לכן, צבעים נושמים מחומרים טבעיים, שאינם מכילים חומרים רעילים ולא פולטים רעלים משפרים באופן משמעותי את איכות האוויר ומונעים היווצרות עובש שיכול לגרום לבעיות נשימה. צבעים כמו eco2 וסופרקריל מ.ד הם בדיוק החומרים שיאפשרו את כל זה.eco2 מיוצר על בסיס אבן גיר טבעית שסופחת פחמן דו-חמצני ומשפרת את איכות האוויר.

לשיפוץ ירוק, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לגלות כי טמבור היא יצרן אחראי המחזיק בתווים הסביבתיים הגבוהים ביותר וליהנות ממוצרים המיוצרים במפעל בישראל בטכנולוגיות אקולוגיות מהמתקדמות בעולם.

עד אז, שיפוץ נעים 🙂 


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת