fbpx

עיצוב חדרי נוער : טיפים לחדרי נוער מעוצבים

החדרים האישיים הם ממלכה פרטית שבה אפשר לעשות (כמעט) כל מה שרוצים. זה נכון לכל הדיירים בבית ובמיוחד לדיירים הצעירים שלנו. הנה כמה רעיונות לעיצוב חדרי נוער, היכנסו


איך מתחילים בעיצוב חדרי נוער?

קודם כל – משתפים. אם אמרנו שהחדר הוא מקום לביטוי, ההחלטות על עיצוב החדר צריכות להתקבל ביחד עם הדיירים שלו. לילדים יש רעיונות ודעות משלהם כבר מגיל מאוד צעיר, על אחת כמה וכמה – לנוער. זה המקום 'לשחרר קצת את החבל' ולתת להם להתבטא.
אנחנו מציעים להתחיל מהשאלה – "מה קורה בחדר הזה?" איזה פונקציות הוא ממלא, ומה הפונקציה החשובה ביותר? האם הוא משמש בעיקר לשינה, אולי למשחקים או לעיסוק בתחביבים? אולי גם וגם וגם? האם צריך לכלול בו הרבה מקומות אחסון או מעט? וכן הלאה. השאלות האלו יעזרו לנו למקם בחדר את הדברים ה'גדולים': מיטה, ארון, שולחן עבודה או שולחן לימודים. אם אתם מגיעים ביחד למסקנה שהחדר כולל יותר משתי פונקציות – אנחנו ממליצים למצוא פתרונות שעובדים גם בגובה, או פתרונות מודולריים. לדוגמא: מיטה מוגבהת שאפשר לטפס אליה עם סולם (וכמובן לשמור על הבטיחות), ומתחתיה למקם מזרון או ספה שמתאימים לארח חברים. לחלופין ניתן למקם מתחתיה שולחן עבודה או שטח אחסון נוסף.
אחרי שמיקמנו את הפונקציות העיקריות בחדר, אפשר להגדיר לכל אחת מהן את הטריטוריה שלה – באמצעות צבע כמובן. לדוגמא: אזור השינה מקבל תחימה צבעונית אחת, ואזור הלימודים מקבל תחימה צבעונית אחרת.

בתמונות: הגדרה של אזור השינה באמצעות תחימה צבעונית שלו. השימוש במקטע צבעוני יוצר גם 'גב מיטה' בראש המיטה.

השלב הבא, וזה השלב האהוב עלינו, הוא שאלת הסגנון. מאחר שאנחנו נותנים דגש לחופש הביטוי – לא מדובר כאן באיזה סגנון אנחנו אוהבים, אלא במה שהדיירים הצעירים שלנו אוהבים. אפשר לשוטט ביחד בפינטרסט או באינסטגרם ולהכין לוחות השראה לסגנונות שהם (ואתם) אוהבים. כשיש לנו לוחות השראה או דוגמאות של חדרים שאנחנו אוהבים – אפשר לבחור מהם את הצבעים של החדר.

צילום מסך של חדרי נוער מעוצבים מתוך אתר פינטרסט

טיפ שלנו: לא תמיד הבחירות של החבר'ה הצעירים תואמות את העיצוב הכולל של הבית. המלצה שלנו: לא לעשות מזה עניין. תזכרו שתמיד אפשר לסגור את הדלת.

מה להדגיש ומה לטשטש

אפשר ומומלץ לשלב פריטי ריהוט שכבר קיימים בחדר או ברחבי הבית, ולתת להם חיים חדשים בזכות פונקציה חדשה וצבע חדש, שאתם יכולים לצבוע ביחד, כחלק מתהליך העיצוב. זה מכניס טאץ' אישי וייחודי לחלל והופך את העיצוב למקורי ומעניין. אנחנו ממליצים להעיז ולצבוע את הפריט בצבע בולט, שמושך את העין ומדגיש את הייחודיות.
לחלופין, אם 'נתקעים' עם פריט ריהוט קיים שקשה להזיז אותו, לדוגמא ארון קיר, אפשר לעשות פעולה 'הסוואה' ולהטמיע אותו בתוך החלל, כך שימשוך פחות תשומת לב.

בתמונות: שידות צד ייחודיות ומקוריות שהובלטו באמצעות צביעה שלהן או באמצעות צביעת הרקע שלהן.

בתמונות: ארונות ש'הוטמעו' בקיר, באופן מלא או חלקי, באמצעות אשליה אופטית שנוצרת כתוצאה מצביעה שלהם באותו הגוון כמו הקיר. 

שחור או לא ? – זו השאלה!

בשלב מסוים בהתבגרות שלהם, הדיירים הצעירים שלנו יבקשו לצבוע את כל החדר בשחור. אם אתם מוטרדים מהבקשה הזו – אנחנו כאן כדי להרגיע. זה שלב טבעי ואפילו מבורך. שחור מייצג תחושת כאוס ודרמה, שמזוהות מאוד עם תהליכי התבגרות. ומבחינתנו, עדיף שהתחושות האלו תהיינה מוחצנות ולא מודחקות. מצד שני, בהחלט אפשר להבין שחדר שצבוע כולו בשחור יכול ליצור בנו תחושת אי נוחות. ההמלצה שלנו: לנהל משא ומתן ולהסכים להגביל את השחור לקיר אחד, מקסימום שניים. אפשר לחזק את המוטיב השחור באמצעות אקססוריז.

בתמונות: קיר אחד בשחור יכול להפוך ללוח גיר או לקיר מגנטי. אפשר גם לשלב את השחור בפריטים קטנים.

רוצים עוד דוגמאות של חדרי נוער מעוצבים? בבקשה

חדר שמשלב מקום לשינה, מקום ללימודים ועבודה, ומקום לביטוי אישי (קיר שעם). גוון המנטה העדין בקיר משמאל מחבר בין כל הפונקציות ומשרה אווירה רגועה ונינוחה.

שידרגתם את החדר שלכם? אנחנו מחכים לשיתופים שלכם באינסטגרם שלנו @tambour_il


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת