fbpx

כך תיצרו ללקוחות שלכם בתים יעילים אנרגטית

צריך רק לפתוח עיתון או לראות את מהדורת החדשות כדי להבין מה כדור הארץ מסמן לנו: כבר כמה שנים שההתחממות הגלובלית והעלייה בטמפרטורות מובילים לאירועי אקלים קיצוניים ואסונות קשים. בכל מה שקשור לחיסכון באנרגיה והתייעלות אנרגטית, התרומה של ההרגלים הביתיים יכולה ליצור שינוי, וכאן אתם כבעלי מקצוע נכנסים לתמונה עם תכנון נכון, מוצרי בנייה ועצות שיובילו להתייעלות אנרגטית ולשימוש חכם פתרונות אקולוגיים קיימים. שיפוץ עם עקרונות ירוקים יתרום לסביבה ולעתיד הילדים שלנו, אבל גם יכול לחסוך כסף בתהליך השיפוץ ולאורך שנים בתחזוקה השוטפת של הבית.


שיפוץ ירוק שעושה שימוש במשאבי הטבע

התייעלות אנרגטית היא אוסף של פתרונות שנועדו להביא לחיסכון בצריכה האנרגיה הכוללת בבית, העדפת אנרגיה ירוקה יותר וצמצום השימוש באנרגיה מזהמת. בפועל, המשמעות היא להשתמש בצורה חכמה ויעילה באנרגיה טבעית כמו שמש, גשם או רוח; לעבור לאנרגיה פחות מזהמת כמו גז ולצמצם שימוש באנרגיה מזהמת כמו חשמל ודלק.
אחת הדוגמאות הבסיסיות והטובות להתייעלות אנרגטית היא קולטי השמש הוותיקים והמוכרים בכל בית. דודי השמש מחממים את המים באמצעות חום השמש, ומצמצמים את הצורך בשימוש בחשמל על מנת לחמם את המים.

כל שיפוץ ירוק מתחיל בחשיבה על חיסכון אנרגטי

שיפוץ ירוק משמעו חידוש של הבית או הדירה באמצעות עקרונות הבנייה הירוקה – בנייה ידידותית לסביבה ובריאה לדיירי הבית. כאן, נרחיב את ההסתכלות על המושג "ירוק" ונוסיף שמלבד התייעלות אנרגטית, בנייה ירוקה בוחנת גם את תהליך הייצור הירוק של חומרי הגלם ואת הזיהום שנגרם לסביבה כתוצאה מהשימוש בהם.
ישנם מספר כלים ואסטרטגיות, המאפשרים ניצול נכון של משאבים והתייעלות אנרגטית:

תכנון אדריכלי ירוק 

תכנון אדריכלי ירוק מביא בחשבון את מיקום הבית ביחס לכיווני הרוח ומסלול השמש כדי להשיג אוורור טבעי בקיץ, אזורי מוצלים שנעים לשבת בהם וחימום של הבית בחורף בעזרת קרני השמש. גם אם מדובר בשיפוץ בלבד, תכנון מפתחי חלונות גדולים או שימוש בפתרונות של חשמל חכם יכולים ליצור שינוי גדול.

תכנון תרמי

כ-50% מהוצאות החשמל הביתיות הן על מיזוג הבית. בנייה של מעטפת תרמית ושימוש בפתרונות בידוד ואיטום איכותיים יורידו באופן ניכר את השימוש במזגנים ויובילו להתייעלות אנרגטית מיידית. 
כאן נכנס לתמונה הטיח התרמי שמסייע בהתמודדות עם גשרי הקור העשויים מבטון או מבלוקים צמנטיים, ומאופיינים בהתנגדות תרמית נמוכה. ישנם מספר סוגים של טיח תרמי, הנבדלים זה מזה בריכוז הצמנט, כגון: טיח תרמי 200, טיח תרמי 300 וטיח תרמי 400. ככל שמספר המוצר גבוה יותר, כך ריכוז הצמנט גבוה יותר וכושר הבידוד נמוך יותר (בשל ההתנגדות התרמית הנמוכה שמאפיינת את הצמנט). 

שימוש בחומרי בנייה ירוקים דוגמת לוחות גבס עם שכבת בידוד הם בעלי תוחלת חיים ארוכת טווח, מצריכים מינימום של משאבי אנרגיה ואחזקה ומאפשרים שמירה על האיזון בבית. 

לוחות הגבס של טמבור: לוח מעכב בעירה, לוח עמיד במים, לוח אקוסטי ועוד. לחצו כאן לקטלוג מוצרי הגבס המלא

תכנון אקוסטי 

הפחתת המפגעים הסביבתיים וצמצום של גורמי הרעש בכדי ליצור נעימות, נוחות ואיכות חיים מרבית. שימוש במגוון פתרונות אקוסטיים כדוגמת תקרות אקוסטיות, המסייעות בספיגת רעשים ובשמירה על סביבה נטולת הפרעות.

לקטלוג התקרות המלא של טמבור, לחצו כאן

שימוש בהתקנים ואביזרים

היצע הפתרונות והרעיונות שיכולים לייעל את צריכת האנרגיה בבית הם מגוונים ונגישים. ברזים חסכוניים, גגות סולאריים, שילוב שימוש בחיישנים ובטיימרים למערכות חשמל, התקנת מאווררים בחדרי השינה וכמובן שמכשירי חשמל בדירוג אנרגטי A הם רק חלק מכל הפתרונות הקיימים.

מתחדשים, שומרים על הסביבה וחוסכים באנרגיה

נדמה שהצורך בהתייעלות אנרגטית לצד חיסכון במשאבי אנרגיה מעולם לא היה דחוף יותר והחשיבות של שמירה על איכות הסביבה וכמובן צמצום בצריכת חשמל ומים ברורה יותר.
כספקים ואנשי מקצוע, זו האחריות שלנו להציע ללקוחות שלנו דרכים ליהנות משיפוץ איכותי ומקצועי המאפשר להם חיסכון באנרגיה בבית. השיפוץ הירוק מאפשר לכם לספק ללקוחותיכם השקעה ארוכת טווח אשר תשרת אותם נאמנה שנים רבות: בית מחודש בסטנדרטים ירוקים, איכות חיים משופרת לצד צמצום משמעותי בצריכת אנרגיה.

מוזמנים ליצור איתנו קשר וללמוד איך לעזור ללקוחות שלכם לעבור לבנייה חכמה ויעילה שחוסכת באנרגיה.

 

 


ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת