fbpx

שימוש בלוחות גבס – הכל פתוח, הכל אפשרי

כשאנחנו חושבים על גבס, אנחנו בדרך כלל חושבים על תפקיד לוחות הגבס בתהליך הבנייה כמו למשל בניית מחיצות ותיחום של חללים. אבל גבס הוא חומר נהדר, שקל לעבוד איתו, הוא שומר על הנראות לאורך זמן ואפילו ניתן למחזר אותו. בנוסף, אפשר לעצב בעזרתו אזורים ופינות ברחבי הבית בקלי קלות ובתקציב נמוך יחסית.


נפוץ, משתלם ונוח לעבודה

בשונה מבטון, הגבס הוא חומר בנייה יחסית רך, שניתן להשיג בדרך כלל כלוחות בגדלים שונים. קל מאוד לשנע אותו ממקום למקום, לעבד אותו ולעצב אותו בסגנונות שונים. הילדים גדלו ועזבו את הבית ואתם רוצים לשבור את הקיר בין שני החדרים? אם תשתמשו מלכתחילה בקיר גבס, יהיה לכם הרבה יותר קל לפרק את הקיר. אין לכם הרבה זמן לשיפוצים והתקציב שלכם נמוך יחסית? הגבס הוא חומר שמאפשר שינויים מהירים בקלות ובתקציב נמוך יחסית, ואפילו לא צריך ליישר את הקיר בסוף העבודה, מכיוון שקירות הגבס מגיעים כבר עם טקסטורה חלקה. בנוסף, קירות גבס עמידים הרבה יותר ממה שאולי נראה לכם – ניתן לתלות בכל נקודה על הקיר פריטים כבדים במשקל של עד 100 ק"ג.
לפני תחילת העבודה אל תשכחו לוודא שאתם מתאימים את החומר לחדר אותו אתם משפצים. חדרים שונים דורשים חומרים שונים, דוגמת חדר האמבטיה שמצריך שימוש בלוח גבס דוחה מים ועמיד לרטיבות.

גבס כתחליף לריהוט

בתכנון נכון, גבס יכול לשמש אתכם גם לעיצוב הבית. אנשי מקצוע מנוסים יכולים לעזור לכם לעצב מהגבס לא רק קירות ומחיצות אלא גם תחליפי ריהוט, כמו שידות או ארונות. אפשר ליצור גומחות בקיר או מדפים באמצעות הצמדה של לוחות גבס אלה לאלה על גבי קיר קיים או ליצור נישות פינתיות, שיעזרו לכם לשמור על הבית מסודר ומאורגן.
פרט לנישות, מדפים או ארונות, ניתן ליצור בגבס גם פריטים של ממש כמו ספסלים ואפילו גופי תאורה ייחודיים, הבנויים מעמודי גבס עם גומחות למנורות.

הנמכת תקרות והסתרת פגמים

מכיוון שגבס הוא חומר זמין שעלותו נמוכה, אפשר להשתמש בו גם להנמכת תקרות ולהסתרת פגמים עיצוביים כמו תעלות מיזוג וחשמל. השימוש בגבס להנמכת תקרות והסתרת פגמים הפך פופולרי מאוד בשנים האחרונות, לא רק בבתים פרטיים, אלא גם במשרדים ובמוסדות שונים. שימוש בלוחות גבס אם התקרה שלכם גבוהה מדי, ואתם רוצים ליצור תחושה של חלל אינטימי יותר, שימוש בלוחות גבס ליצירת חיפוי ומראה של תקרה נמוכה יותר הוא הפתרון האידיאלי עבורכם. ואם יש בחלל שאתם מעצבים תעלות מיזוג או תעלות חיווט חשמל שאתם רוצים להסתיר, תוכלו לבנות סביבן קירות גבס שייצרו תחושה נקייה, אסתטית ונעימה בחלל. אפילו פגמים בקירות ניתן להסתיר בקלות בעזרת גבס – פשוט בונים על הפגם מדף או נישה בעזרת לוח גבס.

בנייה בטוחה, ירוקה ועמידה

פרט לגמישות העיצובית ולמחיר הנוח, לבנייה בגבס יש עוד יתרונות רבים, שהופכים את הגבס לחומר שכדאי לעבוד איתו. אם חשובה לכם איכות הסביבה, חשוב שתדעו שבנייה בגבס היא בנייה ירוקה שחוסכת אנרגיה ומזהמת פחות מבנייה רגילה.
בנוסף, מכיוון שלוחות גבס הם גמישים, הם גם עמידים וייסדקו פחות מקירות רגילים. ואם אתם חוששים להשתמש בלוחות גבס לחציצה בחלל, מכיוון שאתם חושבים שהם לא מבודדים רעש כמו שצריך, כנראה שלא פגשתם עדיין את הלוח השקט של טמבור. לא רק שהלוח השקט מעניק לחלל שלכם בידוד אקוסטי, הוא מעניק לו בידוד טוב יותר אפילו מאשר קירות רגילים.

היעזרו בבעלי מקצוע

החלטתם להשתמש בלוחות גבס לעיצוב החלל שלכם? בחירה מצוינת. אבל כדי שהתוצאה תהיה מושלמת והגבס יוכל לשמש אתכם לאורך זמן, חשוב להיעזר בבעלי מקצוע עם ניסיון בעבודה עם גבס. אם תיעזרו באנשי מקצוע ותדעו לתכנן הכל מראש לפרטי פרטים, תוכלו ליהנות מתוצאה נהדרת, שתשמש אתכם לזמן ארוך.

רוצים להתייעץ עם אנשי המקצוע של טמבור לגבי מגוון פתרונות שניתנים ליישום בגבס? התקשרו אלינו – 6477*.


כניסה למערכת


התחברות בעזרת שם משתמש וסיסמה

ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת