fbpx

שליכט – הכוכב הבלתי מעורער של ציפויי החוץ

שליכט הוא גימור דקורטיבי שנותן לבית את המראה הסופי שלו, על ידי מגוון טקסטורות וגוונים. בזכות המרקמים המעניינים, האטימות למים והצבעוניות שהוא מוסיף, הוא כבש בשנים האחרונות את תחום ציפויי החוץ.


שליכט הוא השכבה השלישית והאחרונה בתהליך יישום ציפוי החוץ. השליכט גם מגן על קירות הבית מתנאי מזג האוויר, מפגין גמישות רבה ויכול לגשר על סדקים נימיים שנוצרו בקיר החיצוני.

שליכט אקרילי היא האופציה הפופולרית בישראל לחיפוי חיצוני, ויש לכך סיבות טובות. התכונות שלו מתאימות מאוד לאקלים הישראלי והוא יודע לשמור על הנראות לאורך שנים רבות. אם תוסיפו לכך את העבודה ששליכט צבעוני אקרילי זמין בכל אחד מ-1,650 הגוונים שבמניפת טמבור, תקבלו בחירה מעולה שמאפשרת דיוק רב ואפשרויות גיוון עשירות.

טיח ערבה TA310

אילו סוגי שליכט קיימים?

סוגי השליכט הקיימים היום נחלקים לשלושה: שליכט אקרילי גמיש המבוסס על פולימרים, שליכט מינרלי המבוסס על חומרים טבעיים כגון סיד וחול ושליכט טרנו ייחודי לטמבור, שמאפשר לשלב בין יישום קל ויכולות האיטום והגישור על הסדקים של השליכט המינרלי, לבין המראה הטבעי של השליכט המינרלי. 

שליכט אקרילי צבעוני - האופציה הפופולרית ביותר

השליכט האקרילי מבוסס על חומרים פולימריים לציפוי חיצוני של קירות והוא הציפוי החוץ הפופולארי ביותר בישראל בשנים האחרונות. הפופולאריות של השליכט הצבעוני נובעת בעיקר מהעמידות הגבוהה מול פגעי מזג האוויר והיכולת לגשר על סדקים בקיר, תוך שמירה על נראות עיצובית ואחידות גוון לאורך זמן. השליכט האקרילי כולל תו תקן גמישות 1731, המבטיח גישור על סדקים נימיים ברוחב של עד 1 מ”מ.

לשליכט הצבעוני מראה כפרי ייחודי ויפהפה, בטקסטורה של חריצים וגרגרים ברמות עדינות שונות, מה-TM10 העדינה ביותר ועד ל-TM70 הגסה ביותר. עם כל מניפת טמבור שפתוחה בפניו, הוא יכול להציע אפשרויות משחק ועיצוב אינסופיות.

שליכט אקרילי חיצוני TM70

שליכט מינרלי - מראה טבעי ואותנטי

האפשרות הנפוצה השנייה, לצד שליכט אקרילי, היא שליכט מינרלי, המבוסס על חומרים טבעיים שנותנים לו מראה טבעי במיוחד. השליכט המינרלי מאפשר לקירות “לנשום” ובצורה זו מקטין את כליאת האדים והלחות בתוך הבית. עם טיח מינרלי אפשר ליצור טווח רחב של טקסטורות לפי הטעם האישי, מחלק ועד משופשף.

בטמבור שני סוגי שליכט מינרלי פופולאריים: ערבה ורוקה. שליכט ערבה הוא טיח אבקתי צמנטי במראה טבעי של בטון ואבן.
שליכט רוקה הוא שליכט מינרלי רטוב, המראה עמידות גבוהה למזג האוויר ומונע הצטברות של עובש ופטריות בתוך הקיר.

שני הסוגים מגיעים במגוון של 10 גוונים ייחודיים בעלי אופי כפרי.

טיח ערבה מוחלק

שליכט טרנו – הטוב מכל העולמות

שליכט טרנו הוא החידוש האחרון בתחום השליכטים, ואם אתם בדיוק מתכננים בניית בית או עומדים לקראת שיפוץ שלו, כדאי להכיר אותו. מדובר בשליכט צבעוני שמשלב את היתרונות המנצחים של שליכט אקרילי, כמו קלות, נוחות עבודה ועמידות, יחד עם מראה אותנטי המאפיין את השליכט המינרלי. התוצאה מהממת: קיר מחוספס קלות עם חריצים מעודנים ומעוגלים, המשווים לו מראה ייחודי. טרנו מגיע במגוון רחב של גוונים ובמרקם גס או בינוני.

שליכט אקרילי טרנו 50

רב גמיש - החלופה לשליכט הצבעוני והמינרלי

‘רב גמיש’ של טמבור הוא ציפוי אקרילי גמיש, מהווה חלופה לשליכט הצבעוני והמינרלי. הוא מגיע במגוון גימורים דקורטיביים ומרקמים עדינים ועד גסים.

היתרון הגדול שלו, כמו ששמו כבר מרמז, הוא הגמישות הרבה שלו – ל’רב גמיש’ גמישות כפולה משל השליכט האקרילי והוא מאפשר סגירת סדקים של עד 2 מ”מ, מה שהופך אותו לשכבת ההגנה המומלצת לכל מי רוצה לשים דגש על עמידות הקירות החיצוניים לשנים רבות.

שליכט אקרילי TM10

שליכט צבעוני לקירות פנים

בשנים האחרונות, הגבולות בין פנים הבית לחוץ הבית מטשטשים. אפשר לראות זאת בשימוש בחומרי גלם טבעיים בעיצוב הבית כמו בטון חשוף, ברזל ומתכות חלודות או בצמחייה עשירה. עם המגמה הזו גובר גם השימוש בשליכט כאלמנט שיוצר אותנטיות כפרית ומביא אופי וחספוס אל פנים הבית.

השימוש בשליכט צבעוני בולט בעיקר באזורים הציבוריים ובחדרים הרטובים. קיר סלון מצופה בשליכט צבעוני יקבל חספוס אותנטי ויוסיף לכל המרחב אופי כפרי נעים. קיר במרקם גרגירי בפינת האוכל ימשיך נהדר מטבח בסגנון קלאסי או כפרי. באותו אופן, חדר רטוב שמצופה שליכט אקרילי יקבל מיד תחושת חמימות ובגוונים מסוימים אפילו נגיעה של יוקרה.

בקירות הפנים אנחנו ממליצים לתכנן היטב את המרקם ואת רמת הגרגיריות – הם משמעותיים לתחושה הסופית המתקבלת בפנים הבית.

מניפת הצבעים של השליכט האקרילי היא אותה מניפת הגוונים לקירות הבית, כך שהתאמת הגוונים לקירות סמוכים יכולה להיות מושלמת. כרעיון, אפשר גם ליישם צבעים מנוגדים או משלימים לפי הטעם העיצובי וליהנות מטקסטורות מעניינות יותר, מבלי להתפשר על גוון.

 

טיפים לציפוי חוץ מושלם!

  • העזרו באיש מקצוע

בניגוד לצביעה של קירות פנימיים, יישום של ציפויי חוץ דורש איש מקצוע מנוסה ומיומן. ניסיון ליישם בעצמכם, ללא ידע טכני או ניסיון מעשי, עשוי להוביל ליישום שלא יגן על קירות הבית כראוי ולא ייתן את המראה שחלמתם עליו.

  • תכננו את התקציב מראש

את סדר הצביעה, היישום והשיפוץ אמנם ייקבע בעל המקצוע – אך צריך וחשוב לתכנן נכון את התקציב ולשמור תקציב מספיק לטובת ציפויי החוץ. אם הקירות החיצוניים הם אחרונים בסדר הפעולות, זו לא סיבה להגיע אליהם בלי תקציב, וכתוצאה מכך להתפשר. הקפידו על הצעת מחיר מפורטת מאיש המקצוע, שכוללת את כל הרכיבים הנדרשים – עבודת הכנה, חומרי גלם, שעות עבודה וכו’.

  • התאימו את הצבע והטקסטורה לשאר חלקי הבית

כאשר בוחרים את הגוון והטקסטורה הרצויים לציפוי הקירות החיצוניים, כדאי לקחת בחשבון את העיצוב שבחרנו לחלל הפנימי של הבית, לחצר, לצמחייה, ואף לבתים מסביב. זכרו שלא חייבים לבחור בצבע אחיד – גם בציפויי חוץ אפשר לגוון ולשלב בין גוונים, מבלי להפוך את העיצוב לצעקני. ניתן למשל  ליישם קומה אחת בצבע אחר ומשלים לצבע הראשי, כדי ליצור מראה חיצוני מעניין ורענן.

  • תו תקן – תנאי הכרחי

חשוב מאוד לבדוק תו תקן ישראלי כאשר קונים חומרים ליישום על קירות חיצוניים. זכרו שלציפוי החוץ תפקיד חשוב בדחיה ואוורור של אדי מים, הגנה מפגעי מזג האוויר, סגירה של סדקים וכדומה. לכן, לא כדאי להסתכן ולבחור בצבעים שלא נבחנו ואינם עומדים בתווי התקן הנהוגים בתחום. הפתרונות של טמבור עומדים בתווי התקן המחמירים ביותר ומציעים פתרון איכותי ועמיד לאורך שנים

 

אחרי שאתם כבר יודעים הכל על כל סוגי השליכט, בואו ללמוד איך ליישם : 


כניסה למערכת


התחברות בעזרת שם משתמש וסיסמה

ההזמנה נקלטה בהצלחה!

כניסה למערכת